03.10.2016 09:17

Představení před otáčivým hledištěm letos vidělo přes 54.000 lidí

Představení před otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě vidělo v letošní sezoně přes 54.000 lidí. Tržby za prodej lístků dosáhly 31,5 milionu korun. Výseldky jsou přibližně stejné jako v roce 2015. Letos Jihočeské divadlo před otáčivým hledištěm sehrálo 86 večerních a odpoledních představení s průměrnou návštěvností 98 procent z celkové kapacity. ČTK to řekl ředitel divadla Lukáš Průdek.

Původně program počítal na letní sezonu s 89 představeními. „Ale tři jsme museli zrušit kvůli dešti,“ uvedl Průdek. Největší divácký zájem byl hlavně o inscenace Ženy Jindřichy VIII. v hlavní roli s Petrem Rychlým a také o Psa Baskervilského s Karlem Rodenem.

Podle Průdka i řady kritiků se však stala hlavní událostí divadelního léta operní inscenace Příhody lišky Bystroušky v režii Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, což je umělecká dvojice známá jako SKUTR. Divadelní noviny toto představení nominovali na svou cenu v kategorii Hudební divadlo. Průdek uvedl, že by rád s Kukučkou a Trpišovským nadále spolupracoval. „Nicméně Skutři jsou v současné chvíli tak vytížení, že sice potvrdili svůj zájem o spolupráci, ale řekli, že mají až do konce příští sezony plné diáře. Ale dveře Jihočeského divadla jsou jim otevřené,“ uvedl Průdek.

Dodal, že před několika dny začal předprodej na příští sezonu na scénu před otáčivým hledištěm. V létě roku 2017 by měli diváci vidět 91 představení, kdy se novinkami stanou baletní inscenace Valmont a operní drama Trubadúr.

http://www.otacivehlediste.cz/

Autor článku: ČTK: rek, vr

Představení před otáčivým hledištěm letos vidělo přes 54.000 lidí