Divadlo Disk připravuje Čechovova Racka

Divadlo DISK uvede v pátek 29. ledna 2016 premiéru závěrečné inscenace absolventského ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU v režii Ivana Krejčího.

Začínající umělci se zmítají ve vírech lásky, jsou posedlí touhou uskutečnit svoje sny, prosadit své umělecké vize a dosáhnout úspěchu. Stávají se kořistí vyprázdněných rutinérů, kteří požírají vlastní život, aby měli z čeho tvořit, a brání své pozice proti nastupující generaci.

Představení vzniká pod taktovkou zkušeného režiséra Ivana Krejčího, který se v prostorách divadelní fakulty neocitá poprvé. V roce 1997 zde absolvoval v oboru režie, proto rád přijal nabídku spolupracovat na absolventském představení a udělat si tak reparát. „Racek je hrou mimo jiné o snech, které se vrhají do života a střetávají se s životní realitou. V DISKu si herci mohou sny pojmenovat a zahrát skrze postavy v bezpečí školy. Pak už budou vrženi do života a bude to jen na nich. Přeji jim hodně štěstí, protože bez něj to také nejde.“, řekl o vzniku inscenace režisér Ivan Krejčí.

Premiéra: 29.1. 2016 v 19:30  v divadle DISK

www.divadlodisk.cz 

Související:
DISK


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: