Mladoboleslavské divadlo v pátek uvede druhou premiéru sezony

Mladoboleslavské městské divadlo uvede v pátek 18. prosince druhou premiéru letošní sezony, inscenaci anglického spisovatele Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa. Konverzační komedie se na prknech boleslavského divadla objeví znovu po 18 letech. V režii uměleckého šéfa Pavla Kheka se tentokrát představí jako host Matouš Ruml. ČTK to řekl Jiří Novotný z obchodního oddělení divadla.

Wilde proslul svými svéráznými a radikálními názory, jeho nejúspěšnější hra se dodnes těší oblibě po celém světě. Komedie divákům ukazuje, jak tenká někdy bývá hranice mezi lží a pravdou. "Podtitul této konverzační komedie zní Lehkovážná komedie pro seriózní lidi. Hra je plná bonmotů, jiskřivé ironie a vtipu, který ukazuje viktoriánskou morálku, ta je však ve skutečnosti více směšná než vážná," uvedl Novotný.

V novém provedení hry se objeví i Karolína Frydecká a Milan Koníček, kteří hráli i v inscenaci první. Další hostování v mladoboleslavském divadle přijal Matouš Ruml, který ztvární smírčího soudce Jacka Worthinga, jeho partnerku Gvendolínu Fairfaxovou hraje Svatava Milková. Druhou ústřední dvojici ztvárňují nejmladší členové souboru Aleš Petráš a Sandra Černodrinská, která se divákům v rámci svého angažmá představí vůbec poprvé. Přísnou a nekompromisní lady Bracknellovou hraje Ivana Nováčková. Dramaturgii hry měla na starost Lenka Smrčková, scénu Michal Syrový a kostýmy Agnieszka Pátá - Oldak.

www.mdmb.cz TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: