26.04.2007 00:00

1. ročník Katedry produkce DAMU zve na komponovaný večer SKRZNASKRZ prváky DAMU, FAMU a HAMU

Praha, 25.4.2007 - Experimentální prostor Roxy/NoD v centru Prahy zaplaví v pátek 4. května 2007 od 17 hodin začínající umělci. V rámci komponovaného večera "SKRZNASKRZ" se představí studenti prvních ročníků napříč celou Akademií múzických umění v Praze.

Projekt SKRZNASKRZ je iniciovaný a organizovaný studenty prvního ročníku Katedry produkce DAMU a otevírá dveře ke společné práci studentů prváků všech fakult AMU. SKRZNASKRZ představí vlastní tvorbu čerstvých studentů AMU nejen sobě navzájem, ale i veřejnosti.

"Pocítili jsme velké nutkání podívat se za zavřené dveře učeben již na počátku studia a poznat studenty a jejich tvorbu i na dalších fakultách. V profesionálním životě se různé umělecké obory čím dál více prolínají a přesahují," říká Tereza Skovajsová, jedna z organizátorek SKRZNASKRZ.

Studenti využijí všech prostor NoD. V galerii bude výstava fotografií a scénografická instalace spojená s vystoupením tanečníků. V hlavním sále se během večera představí studenti z kateder alternativního a loutkového divadla, autorské tvorby a pedagogiky, bicích nástrojů, činoherního divadla, nonverbálního a komediálního divadla, teorie a kritiky, výchovné dramatiky. Blok výstupů zakončí promítání sestřihu filmových cvičení studentů 1. ročníku FAMU.

Během večera budou mít všichni diváci možnost vybrat a navrhnout vítěze divácké ceny v kategoriích nejlepší představení a nejlepší fotografie. Celý večer pak uzavře vyhlášení divácké ceny a vystoupení DJs Monstral Ego. Večerem provází studenti DAMU Kristýna Nováková a Peter Harmaňoš.

Záštitu převzal rektor AMU doc. Ivo Mathé. Večer je realizován díky podpoře Nadace život umělce, děkana FAMU PhDr. Michala Breganta, děkana DAMU doc. Jana Hančila a děkana HAMU prof. Petera Toperczera.

Partnery SKRZNASKRZ jsou: Linhartova nadace, DISK, Experimentální prostor Roxy/NoD, Pemar spol. s r.o, Metropolislive, Radio 1, ČRo3 Vltava, Ottova tiskárna, divadlo.cz, Cafe pub Atmosphere, A2 kulturní týdeník.

Experimentální prostor Roxy / NoD je provozován za podpory Hlavního města Prahy.

Kontakt:
Ondřej Chalupský
PR - SKRZNASKRZ
+420 604 282 443
skrznaskrz@damu.cz

Podrobný program, informace o účinkujících a další informace naleznete na www.skrznaskrz.cz

Zdroj: Ondřej Chalupský

Autor článku: redakce