04.05.2021 15:03

13. kongres Mezinárodní loutkářské unie UNIMA poprvé v historii online a se zastoupením v nové exekutivě opět i z ČR

Ve dnech 19. - 23. 4. 2021 se konal 13. kongres Mezinárodní loutkářské unie. UNIMA bylo založena v roce 1929 v Praze a vzhledem k současné situaci se kongres poprvé v historii této organizace konal on-line.

Novou prezidentkou UNIMA byla zvolena Karen Smith,  šéfredaktorka online trojjazyčné Světové encyklopedie loutkářského umění a bývalá prezidentka UNIMA USA, která povede v této funkci UNIMA v nejbližších čtyřech letech společně s nově zvoleným generálním sekretářem Dimitri Jagenauem, uměleckým ředitelem Mezinárodního muzea loutek v belgickém Peruchet.

Kongres končil volbou řady odborných komisí a jejich předsedů z řad ECI a volbou místa příštího kongresu, kterým bude v roce 2025 Chuncheon v Jižní Koreji.

České středisko dosáhlo na tomto kongresu významného úspěchu, protože do exekutivy byla zvolena kandidátka českého střediska UNIMA. Tou je Kateřina Lešková Dolenská, pedagožka DAMU a šéfredaktorka časopisu Loutkář. Účastníci Kongresu také velmi ocenili krátké video o činnosti Českého střediska UNIMA i o dění v loutkářské oblasti u nás, které můžete shlédnout zde.

https://unima.idu.cz/

Autor článku: Zdroj: České středisko UNIMA

13. kongres Mezinárodní loutkářské unie UNIMA poprvé v historii online a se zastoupením v nové exekutivě opět i z ČR

Zprávy

13.05.2021

Registrujte se na dvě odpoledne prezentací, diskusí, praktických návodů a interaktivního programu věnovaného evropskému divadelnímu publiku

Audience Segmentation System in European Theatres (ASSET) je mezinárodní projekt podpořený programem Kreativní Evropa. Zaměřuje se na rozvoj kapacit divadel v oblasti výzkumu a práce s publikem. Závěrečnou mezinárodní online konferenci s názvem V hlavní roli publikum pořádá Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a partnery z pěti evropských zemí. 

11.05.2021

Výstava Josef Svoboda – scénograf prodloužena do 29. 8. 2021

Výstava, připravená ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Josef Svoboda – scénograf, obsáhne v chronologickém přehledu sled Svobodových divadelních realizací, které doprovodí výběr z autorova obsáhlého archivu – kresby, studie a makety. V samostatných výstavních celcích přiblíží expozice klíčová témata Svobodovy scénografické tvorby: práci se světlem, se zrcadly, fenomén schodiště, nebo ve své době jedinečné novátorské využití moderních technologií.

11.05.2021

Součástí unikátní československé online databáze ACTORSMAP je už přes 1 000 herců

ACTORSMAP je největší profesionální herecká databáze, která na jednom místě přehledně představuje české a slovenské herce, herečky a herecké agenty. Když ACTORSMAP v lednu 2020 z iniciativy agentur OF AGENCY, LaK Produkce, Reset Actors, More Than Stars, Myrnyx Tyrnyx vznikala, měla v portfoliu 142 umělců. Dnes je jich přes 1 000! A zájemců o služby ACTORSMAP stále přibývá.  Stejně jako nápadů, jak databázi dále rozvíjet a zdokonalovat.