22.09.2020 10:04

24. Divadelní Flora (zatím) pořád „žije“

Dnes začíná astronomický podzim a je jasné, že bude jiný, než jsme bývali zvyklí.

Už v březnu jsme se rozhodli přesunout jarní Divadelní Floru na listopad. Díky flexibilitě divadelních kolegů, partnerů a festivalového týmu představujeme – přesně sedm týdnů před plánovaným začátkem přehlídky – její kompletní program.

Na 10.–16. 11. jsme připravili akci s omezenou zahraniční účastí, ovšem s žánrově pestrou nabídkou tematicky spřízněných českých a slovenských činoherních i tanečních inscenací. Ze sousedního Německa, jehož divadelní počiny Flora v posledních letech systematicky mapuje, do Olomouce dorazí tvůrci z experimentální hudební scény. Týdenní program, který doplní projekce německých filmů (s fokusem na herecké osobnosti tamního divadla), tradiční besedy, ale i výstava či přednáška věnovaná vztahu divadla a ekologie, by měl vyvrcholit zájezdem do brněnského HaDivadla.

Část titulů, které jsme zvládli přenést z původního termínu, doplní několik čerstvých produkcí; pro „květnové hosty“, kteří na podzim dorazit nemohou, dál platí naše pozvánka na jaro 2021.

Listopadovou akci koncipujeme jako svébytný PROLOG 24. ročníku, jehož rozsáhlejší a mezinárodně reprezentativnější program bude snad v květnu příštího roku následovat. Obě části chceme do jednoho kompaktního dramaturgického celku propojit původním festivalovým mottem KRÁSNÝ NOVÝ SVĚT, které jsme se z pochopitelných důvodů rozhodli ponechat.

Program je tedy doladěn, předprodej vstupenek spustíme v nejzazším možném termínu – od pondělí 19. října – všichni účinkující jsou momentálně rozhodnuti přijet i za méně komfortních podmínek a ochotni improvizovat. Flora je samozřejmě připravena na adekvátní dodržování aktuálních epidemiologických opatření, střídmost v osobních kontaktech i cudnější atmosféru.

Od října sledujte naše sociální sítě a web, eventuální přenos festivalu do online režimu neplánujeme, protože by vzhledem k charakteru akce nebyl smysluplný.

Prozatím se (neokázale a zdrženlivě) těšíme, o všech vynucených změnách a alternativách vás budeme informovat tak pružně, jak to bude možné.

Divadelní Flora

www.divadelniflora.cz

Autor článku: Petra Dosoudilová