02.03.2018 14:43

Představení složené z písní Jaromíra Nohavici vzniklo v brněnském Divadle Radost

Představení složené z písní Jaromíra Nohavici vzniklo v brněnském Divadle Radost. Na scénáři písničkář spolupracoval s režisérem Vlastimilem Peškou. Výsledek jejich snažení dostal název Kabaret Nohavica, autor skladeb pak přidal ještě podtitul Barevné korálky na šňůrce.

Inscenace má podle divadelníků podobu leporela, skládačky, která představuje Nohavicovu tvorbu v různosti žánrů i nálad. Mnohé písně či texty prý navíc přímo vybízejí k vizuálnímu ztvárnění, tedy "zdivadelnění". „Samozřejmě si můžeme klást otázku, jestli se dají hrát a zpívat písně Jaromíra Nohavici bez jejich autora a interpreta. Věříme, že vás inscenace přesvědčí, že to za jistých okolností možné je," uvedli divadelníci v tiskové zprávě. Poukázali na zkušenosti a hudební nadání souboru.

Ve scénáři je 13 postav, z nichž většina je označena tvarem odvozeným od křestního jména Nohavici. Na jevišti se tak potkají Jarek, Jaromír, Jarin, Jaroušek, ale také Jarča nebo Jarina.
Inscenace je určená pro druhý stupeň základních škol, mládež i dospělé publikum. Dnešní premiéra je zadaná pro zvané. Pro veřejnost se Kabaret Nohavica hraje v pátek 9. března.

http://www.divadlo-radost.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, dr