11.04.2018 10:57

Ostravská lokálka 2018

Krajská soutěžní přehlídka dětského divadla Ostravská lokálka 2018 proběhne 13. a 14. dubna v  Divadle loutek Ostrava. Vybrané divadelní soubory mohou z krajského kola postoupit na národní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2018 ve Svitavách. Přehlídku pořádá spolek THeatr ludem ve spolupráci s ostravským Divadlem loutek.

Ostravská lokálka je krajská přehlídka dětských divadelních souborů a jejich inscenací, skečů, koláží či performingů. Tak jako loni, i letos proběhne na hlavní a alternativní scéně Divadla loutek Ostrava a to v pátek 13. a v sobotu 14. dubna. Tříčlenná odborná porota, ve složení Hana Cisovská, Radek Marušák a Václav Klemens,  vybírá a doporučuje divadelní díla k přímému postupu na celostátní přehlídku Dětská scéna, která se uskuteční ve Svitavách od 8. do 14. června. Krajské přehlídky se mohou zúčastnit dětské divadelní, loutkářské a recitační soubory působící při vzdělávacích  a kulturních institucích i samostatně.

„Přáli bychom si, aby se Ostravská lokálka stala divadelním svátkem pro všechny zúčastněné dětské divadelní soubory. Divadelní umění se velmi nesnadno hodnotí, a tak bychom nechtěli do přehlídky vnášet přílišnou soutěživost a rivalitu. Chceme nabídnout souborům regulérní divadelní podmínky a byli bychom rádi, kdyby si je užily,“ popisuje organizátorka z THeatru Ludem Hana Volkmerová.

Kromě samotné prezentace dětských divadelních souborů budou součástí programu také besedy, dětské diskuse či hlasové a pohybové workshopy. Jedním z cílů Ostravské lokálky je totiž i vzájemné předávání zkušeností a inspirace mezi všemi zúčastněnými z řad dětí i dospělých, kteří se divadlu a dramatické výchově věnují.

www.theatrludem.cz

Autor článku: Hana Volkmerová