08.05.2014 09:13

3D – třetí rozměr dramatu – maratón scénických čtení na festivalu Zlomvaz

V pátek 9. května 2014 od 14:00 proběhne v rámci festivalu Zlomvaz na DAMU čtvrtý ročník projektu 3D - třetí rozměr dramatu. Agentura DILIA ve spolupráci s DAMU a mezinárodním studentským festivalem Zlomvaz zve na tři scénická čtení a diskuzi o současné dramatice.

14:00 (K333) – Marius von Mayenburg: Mučedník
Co by se stalo, kdyby západoevropský křesťan hlásal svou víru tak naléhavě a radikálně jako řada podobně uvědomělých stoupenců islámu? Páchal by atentáty a obětoval se ve jménu víry? Pubertální Benjamin odmítá chodit na hodiny plavání a při biologii navlékat kondom na mrkev. Matka doufám, že jsou za tím drogy. Nejsou ale. Z Benjaminových protestů a biblických citací jde strach.

15:30 (K326) – Asa Lindholm: Bye Bye Baby
Mladí lidé. Facebook. Snění. Utíkání od reality. Posedlost internetem. Teenageři spolu mluví (chatují), ale vzájemně si nerozumí. Chtějí řešit své osobní problémy, jsou ale zahlceni informacemi, vše je dezinterpretováno, skutečná komunikace je nemožná.

17:00 (K332) – David Gieselmann: O klucích aneb Jsem kuchta!
Čtyři nebezpeční kluci. Měli by být za mřížemi. Místo toho mají absolvovat kurz vaření. Naučit se krok za krokem připravit menu a stejně krok za krokem najít své místo ve společnosti. Nevaří se ale jen jídlo. Vaří se emoce. Je jen otázkou času, kdy se celý kurz vymkne kontrole.

Po scénickém čtení proběhne od 18:30 moderovaná diskuze s překladatelkou a herečkou Anežkou Rusevovou a inscenátory na téma Mládež jako téma současné dramatiky. Před 3. scénickým čtením od 17:00 proběhne křest monografie V hlavní roli text: podoby a proměny scénického čtení, kterou vydává Katedra teorie a kritiky v nové ediční řadě Black_Box Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze.

Více informací na www.dilia.czwww.zlomvaz.cz

Projekt vznikl za podpory Hl. města Prahy a Správní rady DILIA.

Autor článku: Helena Eliášová

3D – třetí rozměr dramatu – maratón scénických čtení na festivalu Zlomvaz