24.03.2020 10:49

420PEOPLE: přidejte se k nám online

Přidejte se k nám on-line, protože tanec a pohyb nám nyní v tomto čase mohou pomoci udržet a nabít pozitivní energií! Choreograf Václav Kuneš vysílá online pohybové workshopy každý den v 10:30 v češtině a odpoledne v 17:00 i v angličtině. Tak pojďte, trošku to tady rozhýbeme. Jste připraveni?

ŽIVĚ na našem facebooku 420PEOPLE nebo na instagram.com/vaclav_kunes

#zustantedoma #taneczije #kulturazije

A zároveň děkujeme všem, kteří s námi tančí už týden. Workshopy jsou zdarma online, přesto se nás ptáte, jak byste nám mohli přispět v této situaci. Moc si toho vážíme. Na portálu DARUJME.CZ je možné nám přispět libovolnou částku. Moc děkujeme a to především za psychickou podporu:)

A protože je teď je nejlepší čas na čtení. Rádi bychom s Vámi sdíleli naši cestu v projektu CLASH!, kterého jsme součástí a máme přes sebou dlouho a zajímavou cestu. Nahlédněte s námi do světa, kde se spolu střetávají klasický a současný tanec: CLASH! s podtitulem „When classic and contemporary dance collide and new forms emerge“.
V roce 2018 to vše začalo a my jsme se stali součástí tohoto evropského projektu společně s partnery z celé Evropy: Balletto di Roma (IT), 420PEOPLE (CZ), Art Link Foundation representing Derida Dance Centre (BG), Companhia de Dança de Almada (PT), Polski Teatr Tanca (PL) a Sapienza University of Rome (IT) a společně nyní rozvíjíme téma: vývoj metodiky efektivní práce s tanečníky a jejich vzdělávání v rámci tvůrčí práce.

Výzvu, kterou si projekt hned na začátku položil, je vyvinout společnou strategie profesionálního přístupu v řešení problémů vyplývajících z tří oblastí projektu: Taneční školení; Vývoj publika; Marketing a komunikace.

Tým z italské univerzity Sapienza University of Rome s ostatními partnery doposud pracoval na způsobu, kde a jak najít společnou cestu, která by tyto oblasti posunula dál. Nakonec se nástrojem stalo samotné tělo, které je schopné poskytnout modely a dát hodnotu společenským závazkům a posunout dosavadní taneční praktiky. Tento výzkum vznikl především na základě tématu: střet současného a klasického tance a je velmi zajímavé už v této chvíli, kdy je velká část projektu za námi, sledovat rozdílné přístupy a postoje současných partnerů v tomto průzkumu, tělo jako nástroj lidského vyjádření je tak vnímáno různorodě.

Během dosavadních workshopů, laboratoří a setkání tohoto projektu, které již proběhly rozmístěné po celé Evropě, jsme získali velkou řádku znalostí, které by mohly do budoucna mohli zlepšit dopad taneční kultury v našich vlastních zemích. Od září do listopadu 2019 každý partner pořádal několik interní i externích seminářů, které se zaměřily na hlavní téma: strategii profesionálního vnímání taneční kultury a poté si každý vybral jedno téma, které rozpracují.

Na základě těchto aktivit projekt vyústí tanečním festivalem CLASH!, který proběhne v každé zemi partnera již tento podzim. Pět partnerů, pět choreografů a pět představení. Těšíme se na vás v divadle La Fabrika, kde festival proběhne.

Myslete pozitivně, protože jen společně to zvládneme!

https://www.420people.org/

Autor článku: 420PEOPLE