26.09.2018 10:16

Městské divadlo Mladá Boleslav připravuje scénické čtení hry Antonína Přidala Sáňky se zvonci

Městské divadlo Mladá Boleslav k oslavám 100 let od založení Československa připravuje kromě premiéry autorské inscenace Legenda 997 (V+V) také scénické čtení hry Antonína Přidala: Sáňky se zvonci. Premiéra scénického čtení se uskuteční na malé scéně 29.9. 2018 od 19:00 v režii Petra Mikesky.

Hru Sáňky se zvonci sestavil Antonín Přidal z dopisů, které si mezi sebou psaly české šlechtičny v rozmezí let 1533–1590. Ženy, žijící osaměle na svých venkovských sídlech a hrádcích, zatímco jejich manželé a otcové dobývali svět a „tvořili dějiny“. Strhující obraz čtyř generací žen vyprávějící o dětství, dospívání, láskách, samotě, stárnutí a odcházení na věčnost. V České republice byla hra uvedena na profesionální scéně zatím pouze jednou, a to v Národním divadle v Praze. V režii Jana Kačera Sáňky se zvonci měly premiéru 5. března 1993 v Divadle Kolowrat.

Hru, která je jedinečnou příležitostí pro šest hereček, uvádí divadlo jako scénické čtení pouze v několika reprízách na malé scéně. Diváci se mohou těšit na: Evu Reiterovou, Malvínu Pachlovou, Alenu Hladkou, Karolinu Frydeckou, Lucii Matouškovou a Veroniku Bajerovu j.h.

Více informací na www.mdmb.cz

Autor článku: Denisa Kábrtová