15.07.2019 20:26

Komedie Zkrocení zlé ženy zahájila v Ostravě dvanáctý ročník Letních shakespearovských slavností

Komedie Zkrocení zlé ženy zahájila dnes v Ostravě dvanáctý ročník Letních shakespearovských slavností. Přehlídka v areálu Slezskoostravského hradu do 12. srpna nabídne během jednadvaceti večerů šest inscenací. Většina vstupenek je už vyprodána. ČTK to dnes za organizátory řekl Andrej Harmečko.

„Prodáno už je 90 procent vstupenek. Lístky ještě zůstávají na srpnová představení," řekl. Vyprodány jsou například všechny reprízy úvodního představení či všechna uvedení inscenace Zimní pohádka režiséra Pavla Kheka, který ke spolupráci přizval Martina Hofmanna, Michala Isteníka, Veroniku Arichtevu, Sašu Rašilova, Alenu Mihulovou, Petru Špalkovou, Matouše Rumla a další herce.

Nové ostravské nastudování populární Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy tentokrát v překladu Jiřího Joska se vrací k původnímu stylu uvedení hry. Před diváky tedy předstupuje opilý žebrák, pro kterého příběh hraje herecká společnost a který střídavě příběh komentuje a usíná. Diváci v hledišti tak uvidí, čeho všeho jsou herci schopni, když musí bojovat o divácký zájem, a jak obratně se dokážou přizpůsobit diváckému vkusu, uvedl Harmečko.

Režie nové inscenace se ujal Vojtěch Štěpánek a diváci v ní uvidí herce známé nejen z ostravských divadel. V hlavních rolích se představí například Kristína Leichtová, herečka Národního divadla moravskoslezského Isabela Firlová nebo herec Komorní scény Aréna Josef Kaluža.

Premiéru v Ostravě bude mít i něžně melancholická komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského. V hlavních rolích se představí Martin Siničák, Marie Durnová, Anna Fialová, David Novotný a další. Diváci také uvidí hry Othello, Večer tříkrálový nebo veselohru Komedie omylů.

http://www.shakespearova.cz/2019/

Autor článku: ČTK: dvc, hj

Komedie Zkrocení zlé ženy zahájila v Ostravě dvanáctý ročník Letních shakespearovských slavností

Festivaly

22.08.2019

Letní Letná je v půlce, čeká nás premiéra Losers Cirque Company a mnohem více

Letenské sady již od minulého týdne žijí novým cirkusem. 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který odstartovala 14. srpna nezapomenutelná provazochodkyně nad Vltavou, směle míří do druhé poloviny. Programu jako každý rok vévodí ty nejlepší aktuální soubory ze zahraničí. V letošním roce se publiku představují kanadští Cirque Alfonse, francouzští Cirque Aïtal, belgičtí TJ1 – Théâtre d’un Jour a také unikátní uskupení 17 umělkyň Portés de Femmes.

20.08.2019

Festival Polárkový dort počtvrté – Divadlo Polárka zahajuje novou sezónu

Divadlo Polárka již počtvrté zahájí sezónu 2019/2020 festivalem Polárkový dort. Předposlední zářijový víkend bude v budově divadla a v šapitó v blízkém Björnsonově sadu k vidění třináct představení pro děti různého věku a každý festivalový den bude zakončený hudebním koncertem. 

20.08.2019

Festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto navštívilo přes 3700 diváků

Open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto, který pořádalo už počtvrté Divadlo Tramarie, se  letos rozrostl na jedenáctidenní festival, kde kromě večerních představení pro dospělé a pohádek pro děti nechyběl ani host v podobě Anety Langerové a smyčcového tria. Festival v nádherném prostředí parkánu Uměleckého centra navštívilo přes 3700 diváků.