15.07.2019 20:26

Komedie Zkrocení zlé ženy zahájila v Ostravě dvanáctý ročník Letních shakespearovských slavností

Komedie Zkrocení zlé ženy zahájila dnes v Ostravě dvanáctý ročník Letních shakespearovských slavností. Přehlídka v areálu Slezskoostravského hradu do 12. srpna nabídne během jednadvaceti večerů šest inscenací. Většina vstupenek je už vyprodána. ČTK to dnes za organizátory řekl Andrej Harmečko.

„Prodáno už je 90 procent vstupenek. Lístky ještě zůstávají na srpnová představení," řekl. Vyprodány jsou například všechny reprízy úvodního představení či všechna uvedení inscenace Zimní pohádka režiséra Pavla Kheka, který ke spolupráci přizval Martina Hofmanna, Michala Isteníka, Veroniku Arichtevu, Sašu Rašilova, Alenu Mihulovou, Petru Špalkovou, Matouše Rumla a další herce.

Nové ostravské nastudování populární Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy tentokrát v překladu Jiřího Joska se vrací k původnímu stylu uvedení hry. Před diváky tedy předstupuje opilý žebrák, pro kterého příběh hraje herecká společnost a který střídavě příběh komentuje a usíná. Diváci v hledišti tak uvidí, čeho všeho jsou herci schopni, když musí bojovat o divácký zájem, a jak obratně se dokážou přizpůsobit diváckému vkusu, uvedl Harmečko.

Režie nové inscenace se ujal Vojtěch Štěpánek a diváci v ní uvidí herce známé nejen z ostravských divadel. V hlavních rolích se představí například Kristína Leichtová, herečka Národního divadla moravskoslezského Isabela Firlová nebo herec Komorní scény Aréna Josef Kaluža.

Premiéru v Ostravě bude mít i něžně melancholická komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského. V hlavních rolích se představí Martin Siničák, Marie Durnová, Anna Fialová, David Novotný a další. Diváci také uvidí hry Othello, Večer tříkrálový nebo veselohru Komedie omylů.

http://www.shakespearova.cz/2019/

Autor článku: ČTK: dvc, hj