09.10.2019 09:11

První premiérou Divadla Lampion v sezoně 2019/2020 bude autorská inscenace Kde bydlí strach?

Kde bydlí strach?
Jakub Šmíd, Matouš Danzer

První premiérou Divadla Lampion v sezoně 2019/2020 bude autorská inscenace o lidském strachu inspirovaná mexickou kulturou. Režie se ujal Jakub Šmíd, umělecký šéf pražského Divadla D21 a představitel současné generace mladých tvůrců. Slavnostní premiéra proběhne 12. 10. 2019 v 17:00.

Mexická fiesta v říši mrtvých

Pod zlatým mexickým sluncem truchlí jedna rodina za zesnulého dědečka Rodriga. Mezi smutečními hosty se rozkoukávají dva malí sourozenci Jakub a Anežka. Jejich první setkání se smrtí v neznámém prostředí probouzí děsivé představy, které strhávají stěny viditelného
světa a oživují strach.
Co si s takovým nevítaným hostem počít? Kolik má vlastně tváří a která je ta nejděsivější? Jak ho najít a poprat se s ním, když ani nevíme, kde bydlí? To zjistíme společně s Kubou a Anežkou na cestě plné fantazie za zvuku kytar mexických mariachis.

„Autorský příběh je inspirovaný mexickou kulturou, jejíž pohled na smrt a záhrobí s tím naším ostře kontrastuje. Dobrým příkladem je Den mrtvých (Día de Muertos), který je barevnou oslavou života, kde se setkávájí živí s mrtvými. Oproti tomu v našich končinách, zvláště u dětí, je smrt obestřena tajemstvím a představy o záhrobí jsou často námětem hororových filmů. Inscenace by tak měla nabídnout diametrálně odlišný pohled na věc a eliminovat strach z toho, co přirozeně patří ke každému lidskému životu,” říká Matouš Danzer, spoluautor scénáře a dramaturg Divadla Lampion.

Inscenační tým:
režie: Jakub Šmíd | dramaturgie: Matouš Danzer | texty písní: Radek Malý | výprava: Petra
Krčmářová | hudba: Zdeněk Dočekal | pohybová spolupráce: Kryštof Šimek

Premiéra 12. 10. v 17:00 v Divadle Lampion.

https://www.divadlolampion.cz/

Autor článku: Linda Ľuptáková

První premiérou Divadla Lampion v sezoně 2019/2020 bude autorská inscenace Kde bydlí strach?

Inscenace

30.03.2020

Amerikánka nemůže hrát, protože pomáhá. Spolu s ní můžete i vy – spolku Medici na ulici

Vzhledem k nařízení Vlády ČR Jatka78 ruší nebo přesouvá svá představení. Ruší se také dubnový blok Amerikánek v režii Viktora Tauše. Amerikánka společně s divadlem Jatka78 vyzvali diváky téměř vyprodaných vystoupení, aby nepožadovali navrácení vstupného. Kromě činnosti Jatek78 a Amerikánky se oba subjekty rozhodli podpořit spolek Medici na ulici, který se zabývá péčí o bezdomovce, kteří jsou společně se starší skupinou obyvatel nejohroženější skupinou v nákaze koronavirem.

30.03.2020

Pražský komorní balet uvede v příštím týdnu online stream záznamů dvou úspěšných inscenací Petra Zusky

Pražský komorní balet, největší český nezávislý taneční soubor, připravuje pro své diváky stream záznamů vybraných inscenací na Mall.tv. První proběhne příští pondělí 30. března od 17 hodin a nabídne divákům kritiky ceněné a divácky velmi úspěšné autorské představení Kytice renomovaného choreografa Petra Zusky, pro které symfonickou hudbu zkomponoval Ondřej Brousek.

27.03.2020

Činohra Národního Divadla: Buďte s námi online!

Aktuální situace ohledně koronavirové nákazy nás bohužel donutila opustit jeviště i zkušebny Národního divadla. Nemůžeme hrát, nemůžeme zkoušet… Neradi bychom však přišli i o další pro nás důležitou věc a tou je kontakt s vámi, našimi diváky.