09.10.2019 09:11

První premiérou Divadla Lampion v sezoně 2019/2020 bude autorská inscenace Kde bydlí strach?

Kde bydlí strach?
Jakub Šmíd, Matouš Danzer

První premiérou Divadla Lampion v sezoně 2019/2020 bude autorská inscenace o lidském strachu inspirovaná mexickou kulturou. Režie se ujal Jakub Šmíd, umělecký šéf pražského Divadla D21 a představitel současné generace mladých tvůrců. Slavnostní premiéra proběhne 12. 10. 2019 v 17:00.

Mexická fiesta v říši mrtvých

Pod zlatým mexickým sluncem truchlí jedna rodina za zesnulého dědečka Rodriga. Mezi smutečními hosty se rozkoukávají dva malí sourozenci Jakub a Anežka. Jejich první setkání se smrtí v neznámém prostředí probouzí děsivé představy, které strhávají stěny viditelného
světa a oživují strach.
Co si s takovým nevítaným hostem počít? Kolik má vlastně tváří a která je ta nejděsivější? Jak ho najít a poprat se s ním, když ani nevíme, kde bydlí? To zjistíme společně s Kubou a Anežkou na cestě plné fantazie za zvuku kytar mexických mariachis.

„Autorský příběh je inspirovaný mexickou kulturou, jejíž pohled na smrt a záhrobí s tím naším ostře kontrastuje. Dobrým příkladem je Den mrtvých (Día de Muertos), který je barevnou oslavou života, kde se setkávájí živí s mrtvými. Oproti tomu v našich končinách, zvláště u dětí, je smrt obestřena tajemstvím a představy o záhrobí jsou často námětem hororových filmů. Inscenace by tak měla nabídnout diametrálně odlišný pohled na věc a eliminovat strach z toho, co přirozeně patří ke každému lidskému životu,” říká Matouš Danzer, spoluautor scénáře a dramaturg Divadla Lampion.

Inscenační tým:
režie: Jakub Šmíd | dramaturgie: Matouš Danzer | texty písní: Radek Malý | výprava: Petra
Krčmářová | hudba: Zdeněk Dočekal | pohybová spolupráce: Kryštof Šimek

Premiéra 12. 10. v 17:00 v Divadle Lampion.

https://www.divadlolampion.cz/

Autor článku: Linda Ľuptáková

První premiérou Divadla Lampion v sezoně 2019/2020 bude autorská inscenace Kde bydlí strach?

Inscenace

14.10.2019

První premiérou nové sezony v Divadle Na zábradlí jsou Krátké rozhovory s odpornými muži

Divadlo Na zábradlí uvede 18. a 19. října v české premiéře autorskou adaptaci povídkového cyklu Davida Fostera Wallace Krátké rozhovory s odpornými muži. Inscenace režijního tandemu Kristýna Jankovcová a Adam Svozil, který na zdejší scéně debutoval v roce 2017 titulem Dánská občanská válka 2018–2024, se hemží lidmi zasaženými úzkostí, nejistotou a osamoceností. I přesto jde o dílo plné ironie a černého humoru.  

14.10.2019

První premiérou Klicperova divadla v sezóně bude autorská adaptace sci-fi komedie Woodyho Allena Spáč

První premiérou Klicperova divadla v sezóně 2019/2020 bude autorská adaptace filmové sci-fi komedie Woodyho Allena Spáč. Snímek z roku 1973, ve kterém si hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keaton, je právem považován za jeden z vrcholů svého žánru. Příběh obyčejného muže, který se bez vlastního přičinění probudí z narkózy o 200 let později, než měl původně v plánu, připravil režisér Adam Skala.

11.10.2019

Rodinné představení Spitfire Company o přátelství chlapce a psa a jejich boji proti čínské tajné policii

Divadelní soubor Spitfire Company představí 11. října od 19:00 v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu rodinné představení Podvraťáci o osudovém setkání osamělého chlapce a vojenského bojového psa. S nadsázkou líčí alternativní životopis hongkongského studentského vůdce Joshuy Wonga, který se stal jednou z hlavních tváří současných protivládních protestů.