07.10.2021 10:18

Hostování Jihočeského divadla v říjnu a listopadu

Jihočeské divadlo v nové sezóně plánuje odehrát rekordních 28 premiér, k tomu všemu se ale chystá hostovat na různých místech České republiky. Už v říjnu a listopadu ho čekají zájezdy do 5 divadel.

Diváci Klicperova divadla v Hradci Králové by si neměli nechat ujít emočně silnou a působivou inscenaci Dobrý proti severáku. Dvě hlavní a jediné role velmi citlivě ztvárnili Helena Dvořáková a Pavel Oubram. Komorní příběh o osudovém překlepu v e-mailové adrese diváky překvapí svým dějovým vývojem. Helena Dvořáková za roli Emmi získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon roku 2019 v prestižní anketě portálu i-divadlo.cz a cenu Jihočeská Thálie za rok 2019, kterou uděluje Jihočeské divadlo na základě hodnocení odborné poroty. Klicperovo divadlo hru uvede 9. 10. 2021 od 19.00 ve Studiu Beseda.

S touto inscenací činohra Jihočeského divadla zavítá i do Městského kulturního střediska ve Vodňanech, a to 16. 11. 2021.

Baletní soubor Jihočeského divadla se 20. 10. 2021 chystá dobýt srdce diváků a jeviště Mahenova divadla v Brně unikátní inscenací v režii Petra Zuzky Rádio Svobodná Bystrouška. Taneční večer, během kterého odvypráví Karel Höger příběh o nezkrotné lišce Bystroušce a tanečníci mu vdechnou život pohybem, bude pro diváky netradičním zážitkem. Věříme, že právě v Brně bude tato inscenace rezonovat.

Další inscenace, která překročí hranice našeho okresu, bude opět taneční. Inscenace 3+1 je důkazem toho, že členové našeho baletního souboru jsou nejen skvělí tanečníci, ale mají i velký cit pro choreografii. Tři z nich spolu s jedním hostem připravili pro diváky 4 krátké taneční příběhy. Sebastiano Mazzia v choreografii Tančila jsem vytvořil příběh inspirovaný životem netypické zpěvačky Florence Foster Jenkins, ale převedl jej do tanečního prostředí. Béla Kéri Nagy se v choreografii Vír zamýšlí nad tím, jak nás rotace vesmíru, oběžná dráha naší planety a nekonečný koloběh života stále někam strhávají a předurčují naši životní cestu.  Třetí příběh Pod kůží autora Zdeňka Mládka se zamýšlí nad tématem být sám sebou a potřebou někam patřit. Poslední choreografii připravil Viktor Konvalinka, sólista baletu Národního divadla v Praze a člen uměleckého uskupení DEKKADANCERS. Jeho opus s názvem Vzpomínky staré paruky líčí pocity člověka, který se ocitá na konci života. A v kazajce svých vlastních pocitů a vzpomínek se rozhoduje, jak žít dál každý svůj den naplno.

Taneční večer 3+1 si diváci mohou užít 7. 11. 2021 v pražském Divadle Komedie a také 27.11. 2021 v Brně na tanečním veletrhu DANCE life.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/

Autor článku: Eva Marečková, foto: Rádio Svobodná Bystrouška