13.12.2018 10:34

A studio Rubín uvede premiéru inscenace Lonely horny only již tento pátek

Jak se proměňuje podoba intimity, vnímáním sexu, partnerských vztahů a lásky nejen v závislosti na nových technologií, prozkoumá nová inscenace A studia Rubín. Autoři textu, umělecká šéfka divadla, Dagmar Radová, a režisér, Ondřej Štefaňák, budou scénicky reflektovat podoby současných milostných vztahů poprvé 14. prosince. Mileneckou dvojici ztělesní Anita Krausová a Vojtěch Hrabák. Scénografii a kostýmy vytvořila Ivana Kanhäuser.

Nejnovější inscenace A studia Rubín Lonely horny only ohledává vztah já & ty, já & on, on & ona a my v době internetu probíhá ve dvou nenápadně prolínajících se rovinách. První pokouší hranici reality, hry a představ. Kde vlastně končí, kde začíná, kdy ji ovládám a kdy ji neúmyslně propadám? Křiklavost, pulzování a lehkovážnost těchto her s identitou a představami se postupně sváží do druhé roviny, v níž přichází na řadu nevyhnutelné. Otevřená dekonstrukce vztahu prostřednictvím dialogu. Do popředí se dostává samota, strach, (ne)důvěra a (ne)možnost toho druhého skutečně poznat.

Autoři se při tvorbě textu i jeho scénického uchopení inspirovali díly filosofů a sociologů Zygmunta Baumana, Anthonyho Giddense, Ulricha Becka, Schnitzlerovou Snovou novelou či statistikami i reálnými zkušenostmi z používání aplikací, jakými jsou Tinder, Grinder, Badoo. Režisér Ondřej Štefaňák spolu s výtvarnicí Ivanou Kanhäuser umístili herce Anitu Krausovou a Vojtěcha Hrabáka na pastelovou hrací plochu, kde na sebe postupně berou podobu různých anonymních dvojic visících (nejen) ve virtuální bezvztažnosti.

„Inscenace Lonely horny only je divokým průletem osobními, až intimními představami o vztazích a jejich reálnou podobou. Zásadní roli zde hraje otázka, jak moc mohu toho druhého, se kterým sdílím život, poznat. A k tomu se váže i téma schopnosti spolu otevřeně mluvit o svých pocitech, představách i touhách.“ říká umělecké šéfka Dagmar Radová k druhé inscenaci sezony S kým žijem?

Nová autorská inscenace A studia Rubín reagující na proměny způsobu navazování vztahů seznamování v online prostředí bude mít premiéru 14. prosince v A studiu Rubín od 19.30 hodin. První reprízy následují 15. a 19. prosince.

www.astudiorubin.cz

Autor článku: Pavla Umlaufová