20.05.2020 21:46

A VEN! aneb divadelně-cirkusové neděle od 24. května v Nuslích

Po téměř dvouměsíční vynucené pauze se kultura opět probouzí k životu. CIRQUEON, Studio Damúza a spolek Probuďme Nusle se rozhodli jít divákům naproti a společnými silami organizují akci A VEN! Každou neděli se ve venkovních prostorách Vnitrobloku Mečislavova uskuteční divadelně-cirkusové odpoledne, program startuje už v neděli 24. května.

Během pěti nedělí od 24. května do 21. června se v prostorách Vnitrobloku Mečislavova uskuteční jedenáct open-air divadelních a novocirkusových představení. Zahajuje pohádka Golem Studia Damúza, na kterou naváže ostřílené žonglérsko-divadelní duo Bratři v tricku s legendárním představením Běžkařská Odysea. V následujících týdnech nabídne A VEN! program pro všechny věkové kategorie v režii centra pro nový cirkus CIRQUEON a Studia Damúza.

Vždy od 15 a 18 hodin vyplní pravidelná nedělní odpoledne dvě představení s výjimkou neděle 7. června, kdy ke standardním hracím časům přibude ještě storytelling pro dospělé, výjimečně v prostorách blízké kavárny ŇÁKÝ KAFÉ.

Vyvrcholením akce bude 21. června premiéra inscenace Johnny & Jenny tanečnice a performerky Michaely Staré a Jonatana Vnoučka, který se věnuje propojování cirkusové disciplíny Cyr Wheel s Klaunérii. Jako každý víkend odpolední program doplní pohádkové představení Honza Pták Šimona Dohnálka a Daniela Horečného z repertoáru Studia Damúza.

Dvorek vnitrobloku přivítá i novocirkusové soubory a teenagery z nuselského CIRQUEONu. Dívčí soubor Holektiv uvede street show Letkyně, která reflektuje příběh první české pilotky Boženy Langerové. CIRQUEON Kabaret nabídne ukázku z divácky oblíbeného představení Husí krky souboru Cirkusu TeTy nebo unikátní představení Pohádky pro Pavlínku aneb sny o létání, které novocirkusový soubor AirGym Company vytvořil speciálně pro akci A VEN!. Profesionální umělce ve vzduchu doplní i talentovaní vzdušní akrobaté z řad CIRQUEON TEENS.

Myšlenka divadelně-cirkusových nedělí vznikla z přesvědčení, že to nejhorší máme za sebou a je na čase opět probudit ulice a dvorky a nabídnout divákům po dlouhém půstu živou kulturu. Díky spojení se Studiem Damúza a Probuďme Nusle jsme sestavili bohatý program pro všechny věkové kategorie, který si společně užijeme na čerstvém vzduchu, přibližuje ideu akce projektová manažerka CIRQUEONu Tereza Vohralíková.

Vstupné na všechna představení v rámci akce A VEN! je dobrovolné a kapacita je dle aktuální situace omezena na 100 osob. V místě konání nebude k dispozici občerstvení ani zázemí.

Uvědomujeme si, že divácký komfort bude omezen s ohledem na limitovanou kapacitu a hygienická opatření. I proto jsme vybrali venkovní prostory, kde je snazší dodržovat stanovené rozestupy a zvolili dobrovolné vstupné. Vyhneme se tak případnému shlukování osob u vstupu do areálu, doplňuje praktické informace ředitelka Studia Damúza Zuzana Cajtlerová.


KOMPLETNÍ PROGRAM

Neděle 24. 5.

 • 15:00 – Studio Damúza: Golem
 • 18:00 – Bratři v tricku: Běžkařská Odysea

Neděle 31. 5.

 • 15:00 – Studio Damúza: Otěstánek
 • 18:00 – CIRQUEON Teens a Bětka Tichá

Neděle 7. 6.

 • 15:00 – Studio Damúza: Turnaj krále Karla
 • 18:00 – CIRQUEON kabaret
 • 19:00 – Storytelling pro dospělé (hrajeme v kavárně Ňáký Kafé - fb.com/NAKYKAFE)

Neděle 14. 6.

 • 15:00 – LokVar: Český Honza
 • 18:00 – Holektiv: Letkyně

Neděle 21. 6.

 • 15:00 – Studio Damúza: Honza Pták
 • 18:00 – Jonatan Vnouček & Michaela Stará: Johny & Jenny / PREMIÉRA!

https://www.facebook.com/events/275080483533731/

 

Autor článku: Adéla Brabcová