09.03.2021 09:11

Aktivity Jihočeského divadla v březnu

Jihočeské divadlo do letošního roku vstoupilo s claimem Bezpečná kultura. Návrat do normálního chodu považujeme za to nejcennější a nejpodstatnější a kroky, které k tomu povedou jsou jasně dané. Vládní opatření a nařízení striktně dodržujeme a od loňského roku testujeme členy souborů, kteří se potkávají na zkouškách na jevišti. V tom budeme i nadále pokračovat. Od pondělí 8. března budeme testovat i  všechny ostatní zaměstnance divadla.

Přes všechna opatření Jihočeské divadlo stále funguje a připravuje nové inscenace a projekty. Za zavřenými dveřmi, které otevíráme prostřednictvím online prostoru, se právě odehrávají přípravy tanečního divadla Mechanický pomeranč a opery Cosi fan tutte. V minulém týdnu se bez diváků “odpremiérovala” velmi zajímavá inscenace činohry, Perplex. Jakmile se divadla otevřou, jsme připraveni divákům nabídnout novinky ze všech našich souborů.

Ze střechy radnice do vašich srdcí

Orchestr opery JD se vrací na střechu českobudějovické radnice. Po dobu 4 týdnů, vždy ve středu od 13.30 hodin, zahrají trubači orchestru skladby, které se ponesou v duchu vnitřního zastavení, zklidnění a očekávání nejvýznamnějšího liturgického svátku - Velikonoc. Na první koncert se lidé mohou těšit tuto středu ve 13.30 hodin.

Velké putování s Malým divadlem

Další z projektů bezpečné kultury je Velké putování s Malým divadlem. Putování za jihočeskými pověstmi, které jsou propojeny s určitými místy v jižních Čechách. Protože současný stav nedovoluje vyrazit za hranice okresu, je putování určeno hlavně pro lidi z okolí Terčina údolí, Karlova hrádku a Čertovy šlápoty, kde jsou již umístěny „kešky”. S putováním budeme pokračovat, jakmile budou zrušena opatření s uzavírkou okresů. Pro všechny ostatní máme připraveny audio nahrávky Jihočeských pověstí od Radovana Krátkého, které vypráví herci Malého divadla. O celém projektu se můžete dozvědět více zde. Povídky jsou volně k dispozici na Youtube kanále JD.

Roztančíme divadlo!

Klipy proti trudomyslnosti, kterými budeme dělat radost v online prostoru. Klipy k písničkám z inscenací Malého divadla, které roztančí malé i velké a zaženou chmury startujeme 15.3. Radostné songy budou ke zhlédnutí na facebooku Malého divadla a na YouTube kanále JD.

Čaj o páté

Poslední z březnových projektů jsou online návštěvy u seniorů z Klubu Aktiv. Každou středu v 17.00 hodin se vybraný člen nebo členové divadla připojí do online „místnosti” klubu a budou si povídat celkem s cca 30 seniory. Celý projekt zahájí ředitel divadla Lukáš Průdek, který bez váhání souhlasil s návrhem pana Batysty z Klubu Aktiv, a to uspořádat online povídání se seniory. Těšíme se na to a věříme, že se k nám přidají i další, kteří budou chtít příjemně zkrátit dlouhé chvíle seniorů.

www.jihoceskedivadlo.cz

Autor článku: Eva Marečková