11.12.2006 00:00

Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a Peter Serge Butko každoročně pořádají Vánoční bazar v mokré čtvrti

Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a Peter Serge Butko každoročně pořádají Vánoční bazar v mokré čtvrti.

Plán 4. ročníku Bazaru 2006 v kavárně pražského studentského divadla Disk v Karlově ulici 26.

Pátek 15. 12. 2006 - sběr darů do Bazaru od 10 do 18 hodin
Sobota 16 a neděle 17. 12. 2006 - prodejní večírky od rána do noci (sobota od 10 do 22 hod / neděle od 10 do 19 hod).
Pondělí 18. 12. 2006 - Snesitelná lehkost pití - gala verze (Nová show v Lucerna Music Baru, start ve 20 hod).

Co můžete přinést? Cokoliv o čem si myslíte, že je to hezké a nebudete to postrádat. My se to pak pokusíme prodat. Když se u nás zastavíte, nalejeme Vám panáčka bilinného likéru a vy si můžete prohlížet, vybírat, nakupovat... V magazínu MF DNES vyšel rozhovor s Aňou a Táňou. Najdete v něm praktické informace o Vánočním Bazaru 2006 (klikněte sem).

Než se začtete dál, vězte že do Nadace Terezy Maxové chodí pošta. Píšou tam děti z dětských domovů svá přání, co by chtěli o vánocích pod stromeček. Seznam těch dětí i jejich přání je dlouhý. Každý člověk si může z tohoto seznamu vybrat dítě a dárek, který mu koupí předat do nadace. No a to dítě si ten dárek pod stromkem na štědrý večer skutečně najde. Mluvili jsme o tom nejenom s Terezou, ale i s lidmi, kteří v nadaci pracují. Byli jsme se podívat také v některých domovech.

Přesvědčili jsme se na obou stranách, že tato spolupráce klape. Lidi kupují dárky dětem. Každý zakoupený a odevzdaný dárek je na tom velkém seznamu zaškrtnut. A rozhodli jsme se oslovit své kamarády, ale i širou veřejnost, aby donesli ze svých domovů nejrůznější věci a pomohli nám zásobit bazar.

My tři, pak budeme po dva dny prodáváme tyto věci jiným lidem - širé veřejnosti i kamarádům v kavárně DISKAFE. Lidé se přijdou podívat co je u nás k mání a nakoupí u nás nějaké vánoční dárky pro kamarády a své blízké.

Část peněz utržených v rámci bazaru předáváme nadaci Terezy Maxové (NTM), která za ně dokoupí potřebné věci pro kojenecké ústavy. Zbylé peníze dělíme tam, kde jsou potřebné. Přispějete li nám nějakou darovanou věcí do bazaru, nebo zakoupením nějaké věci z bazaru, dáváte práci nadace konkrétní smysl. A co nám lidé do Bazaru nosí? Vlastně vše co si představují že může být v Bazaru. Od malých drobných věcí až po hodnotné dary. Prodáme vždy tak 90 % darovaných věcí, zbytek pak rozdělíme pro domovy, nebo pro Červený kříž.

Bazar však pro nás není pouze akcí sbírky a prodeje. Jsou to také 2 dny, kdy naléváme panáčky, pouštíme písničky a snažíme se vytvořit klidnou, příjemnou náladu, která nabízí možnost setkání se našich přátel, umělců a veřejnosti. Atmosféra je právě to, co nás na Bazaru baví a snažíme se to spojit s dobrou věcí.

- V roce 2003 jsme vybrali 50.000 Kč a odevzdali je nadaci. Peníze dál putovali do kojeneckých ústavů.
- V roce 2004 se nám povedlo získat 90.000 Kč a tyto jsme rozdělili mezi NTM a nadaci MÚZY DĚTEM.
- V roce 2005 Peníze jsme získali 210.000 Kč a rozdělili je následovně. Za 70.000 které jsme dali NTM cestovali děti z jednoho domova poprvé v životě k moři. Za 70.000 které jsme dali o.s. MIRET absolvovali romské děti z dětských domovů na letní tábor a romský festival. Částkou 70.000 jsme podpořili činnost sdružení mentálně postižených OÁZA.

Cokoliv co by Vás ohledně bazaru zajímalo, nebo by jste měli pro nás nějaký podnět - napište nám. No a taky děkujeme všem, kdo nám jakkoliv pomohl. Bazar se obyčejně koná poslední víkend před vánocemi. Kouzlem nechtěného v rámci našich příprav Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti je to, že na každý ročník nám vyrobil propagační fotografii jiný fotograf, čím začíná vznikat taková kolekce fotek.

Více na http://www.sergeart.com/temp1.php?id=32

Zdroj: www.sergeart.com 

Autor článku: redakce