07.03.2005 00:00

Antonie Svobodová – Svěcení jara

Tanečnice, spolupracující s různými hudebníky, výtvarníky a fotografy, užívá jako sólová performerka ve svém osobitém stylu elementů jak tanečních tak divadelních. Její improvizace nacházejí inspiraci - mimo jiné - v rozličných prostorách a vztazích mezi hudbou, tancem, hlasem, tělem a objekty. 3. března uvádí v Praze v Nosticově divadle představení pro děti, po té vystupuje v Polsku a na Květnou neděli 20. března zve na rituální představení Svěcení jara, které se odehrává za každého počasí na skalkách u kostela Sv. Klimenta. Tanec se váže pouze k tomuto místu a tomuto času.

Představení pro děti

Země Opeřeného hada v Nosticově divadle.

6. 3. neděle od 15.00

"Tam v dálce, až za oceánem létá v nesmírné výši Opeřený had nad divukrásným krajem vulkánů, které horkým dechem dávají sílu jeho perutím..."

Představení pro děti, inspirované původními mýty a pohádkami amerických Indiánů. Putování v čase, do dob kdy zvířata a bohové pomáhali lidem a učili je radovat se. Tanec, masky, loutky. Holčička se vrací ze své cesty, vypráví příběhy o daleké zemi a podivuhodnych tvorech se kterymi se spřátelila. Tito tvorové ožívají a tančí...

Píseň kolibříka

Přicházím mezi ostatní

sestoupil jsem

Jarní pták s rudým hrdélkem.

Přicházím na zemi tančit

rozpínám svá křídla.

Za zvuků bubínků

vzlétá moje píseň.

Vychází ze země.

Tanec zemi

20. 3. na Levém Hradci od 18.30 hodin Antonie tančí, Jan Patera bubnuje.

Rituální představení, které se opakuje každý rok na Květnou neděli.

Svěcení jara se odehrává za každého počasí na skalkách u kostela Sv. Klimenta. Tanec se váže pouze k tomuto místu a tomuto času.

Doprava na místo vlakem z Prahy: Masarykova nádraží v 16.40 do zastávky Žalov za Roztokami u Prahy.

Půjdete dál ve směru jízdy, přes koleje a po cestě kolem domku.

Cesta prudce stoupá, po levé straně bude chodník se zábradlím, který vás přivede blízko ke kostelu. Tam se všichni setkáme.

www.divadlo.cz/antonie

Převzato z www.proculture.cz

Autor článku: bulletin ProCulture