25.10.2018 15:43

Archa.lab: krátkodobé rezidence pro začínající tvůrce v oblasti soudobého divadla

Archa.lab vyhlašuje krátkodobé rezidence určené začínajícím tvůrcům v oblasti soudobého divadla na rok 2019.

Přihlásit se mohou všichni, kdo jsou na cestě k hledání vlastního divadelního jazyka, a jejich tvorba jakýmkoliv způsobem reflektuje aktuální sociálně-politický kontext. Archa.lab poskytne tvůrci projektu technické a dramaturgické zázemí ve Studiu Divadla Archa v rozsahu maximálně 3 týdnů. Rezidence končí prezentací formou work in progress v malém sále Divadla Archa. Rezidence je otevřena jak českým, tak zahraničním tvůrcům.

Přihlášku formou motivačního dopisu včetně popisu projektu, na kterém umělec pracuje, a profesního CV posílejte do 12.12.2018 na adresu: jana.svobodova@divadloarcha.cz

Více na https://www.archalab.cz/cz/rezidence.html

Autor článku: Jitka Kostelníková

Burza

19.03.2019

DiFA JAMU: Mezinárodní konference doktorských studií 2019 – výzva k účasti

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vyhlašuje Call for Proposals pro 9. ročník Mezinárodní konference doktorských studií. Tématem letošní konference je EXPERIENCE AS A RESEARCH METHOD IN PERFORMING ARTS. Konference se uskuteční ve dnech 22. a 23. listopadu 2019. 

19.03.2019

Konference Perspektivy teatrologie 3 – výzva k účasti

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních studií FF MU Brno, Divadelním oddělením Moravského zemského muzea a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 3. Cílem pracovního setkání je představit aktuální podoby výzkumu, výstupy projektů, publikace i témata rozpracovaná či vůbec nezpracovaná. Konference nabízí prostor pro referáty libovolného zaměření: metodologické, teoretické či historiografické, dílčí prezentace i zprávy související s výzkumem divadla, kulturních performancí i umění blízkých.

15.03.2019

Městské divadlo Mladá Boleslav: konkurz (správce budovy a vedoucí dopravy)

Městské divadlo Mladá Boleslav hledá pracovníka na pozici správce budovy a vedoucího dopravy. Náplň práce: odpovídá za technický provoz divadla a správu budovy, zajišťuje údržbu, organizuje provádění oprav, zajišťuje dopravní potřeby divadla – organizuje dopravu nákladními vozy a autobusy…