20.05.2020 21:59

ART-IN-RES: nový online portál rezidenčních míst v ČR

Nová síť z. s. vytváří online portál rezidenčních míst ART-IN-RES. Portál ART-IN-RES se bude zaměřovat na oblast divadla, tance, performance a nového cirkusu, s plánovaným rozšířením o další umělecké oblasti.

Forma uměleckých rezidenčních pobytů je dnes již běžnou součástí přípravy uměleckých projektů po celém světě. Většina zemí disponuje online rozcestníkem, který by propojoval umělce s poskytovateli rezidenčních prostor a pobytů. V České republice však dosud tato možnost chyběla, pro vzniká tento online portál ART-IN-RES, který bude sloužit:

  • umělcům hledajícím rezidenční pobyt,
  • rezidenčním prostorům ke zveřejňování aktuální open callů,
  • a jako vstupní brána pro zahraniční umělce a profesionály z oboru, kteří hledají základní informace o uměleckém provozu v ČR.

Součástí nabízených služeb portálu bude rovněž residenční mini-program, který umožní realizaci dvou rezidenčních pobytů v rámci sítě center zaregistrovaných na tomto portálu. Rezidenci budou moci získat individuální umělci i umělecké skupiny, přesně požadavky zveřejníme v otevřené výzvě, která bude vyhlášena při příležitosti spuštění portálu. Samozřejmostí je, že vybrané rezidence budou finančně podpořeny. A to jak na straně místa poskytujícího prostor, tak umělce/umělecké skupiny. Vycházíme z dobře zaběhlého modelu Visegradského rezidenčního programu, který Nová síť za Českou republiku spravuje.

Chcete i vy být součástí vyhledávače tvůrčích rezidenčních míst?

Formulář pro registraci rezidenčního místa naleznete zde.

Kontakt:
anetahladovcova@novasit.cz, 724 900 718

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz