12.05.2017 13:56

Autorské divadlo Cabaret Calembour připravilo premiéru inscenace Triptychon_di_voce

V závěru své osmé sezony přichází Cabaret Calembour, autorské divadlo, jehož poznávacím znamením se staly hry se slovy a původní písně, s novou premiérou Triptychon_di_voce. Divoký večer, během něhož budeme cestovat v čase (z doby kamenné do kamenného operního divadla), tentokrát prověří hlasové kvality členů souboru (odtud i italský přívlastek „dy vóče“, jenž však možno číst i česky „divoce“).

V pořadí pátá inscenace souboru (po třech „Kvidoulích“ a hře Plejtvák) naváže na minimuzikálek Sukna, který v rámci inscenace Cvidoule di Campo sklízel úspěch v Divadle Kampa. „Pět premiér za osm let, to věru není nadprodukce. I tak vznikal náš Triptychon divoce – nazkoušeli jsme ho, až nebylo kdy ho zkoušet,“ říká Milan Šotek a dodává: „Pro Triptychon vznikla asi hodina a půl původní muziky. Igor Orozovič to tentokrát za celý Calembour opravdu oddřel!Každý ze zakladatelské trojice Šotek-Orozovič-Suchý napsal jednu část Triptychonu – tři hudební aktovky tak nabídnou rozličné styly a žánry, a dokonce i média. „Cabaret Calembour zamířil na stříbrné plátno! V rámci premiéry Triptychonu zhlédnou diváci i světovou premiéru filmového muzikálku Kudlič se vrací! upřesňuje Milan Šotek. Nová premiéra opět počítá s kompletním hereckým ansámblem i Orchestrem Calembour. K tomu Šotek: „Za pozornost však jistě stojí, že herecké řady (i když v našem případě spíš řádku) souboru rozšířila naše flétnistka Kristýna Farag, která se znamenitě osvědčila již záskokem za Kláru Suchou v době mateřské dovolené.

K hudební složce se vyjadřuje Igor Orozovič: “I když se řadíme mezi divadla malých forem, nebojíme se větších formátů. Takže večer bude gradovat od veselých písniček, přes tvrdý rockový muzikál až k velkolepé opeře Strepokok. Ta bude díky Zdeňku Dočekalovi existovat v přesné notové partituře, což nebýval náš styl. Sáhli jsme i k novým nástrojům a díky špičkovému Michalu Rákosníkovi hrábneme do strun elektrických kytar. Kudlič je nový Jesus Christ Superstar. Skoro.“

Premiéra tří kabaretních hudebních aktovek se uskuteční 20. května 2017 od 19.30 na PalmOFFce, s níž Cabaret Calembour udělal dobrou zkušenost již předchozí premiérou Kvidoule 3+KK a stal se jejím stálým hostem (přenesl sem také své Kalavečery Kalambúr a Čertovskou kvidouli – Borůvčí). Nejbližší repríza pak připadá na 30. června 2017.

www.cabaret-calembour.cz

Autor článku: Tereza Sochová

Autorské divadlo Cabaret Calembour připravilo premiéru inscenace Triptychon_di_voce

Inscenace

18.02.2019

Divadlo Na Jezerce uvede komedii Matěje Balcara Pánský klub

Divadlo Na Jezerce připravuje další novinku: ve čtvrtek 4. dubna uvede světovou premiéru komedie Pánská klub. Autorem i režisérem hry psané pro Divadlo Na Jezerce je Matěj Balcar, který dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy. Vedle Kristýny Hrušínské se tak na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk Žák a Milan Šteindler.

18.02.2019

Příběh Vinnetoua z knih Karla Maye přiblíží dětskému publiku brněnské divadlo Polárka

Příběh Vinnetoua z knih Karla Maye přiblíží dětskému publiku brněnské divadlo Polárka. Inscenaci připravuje režisér Jiří Jelínek, premiéra bude v sobotu. Diváci od šesti let mohou na jevišti sledovat, jak malý Vinnetou vyrůstá ve šlechetného ochránce indiánů, jimž je i přes jeho odvážné činy souzeno opustit svá loviště.

18.02.2019

Východočeské divadlo Pardubice chystá obnovenou premiéru hry Commedia finita

V říjnu 2017 uvedlo Východočeské divadlo Pardubice  premiéru hry o operní divě Emě Destinnové Commedia finita, kterou na Malé scéně ve dvoře nastudoval režisér Petr Novotný. O rok později se s ní diváci po třiadvaceti reprízách rozloučili. Mezitím však v divadelním klubu vznikla nová scéna Poedium v klubu, jejíž intimní prostor je jako stvořený pro hru s malým hereckým obsazením, proto se vedení divadla rozhodlo „oprášit“ Commedii finitu a obohatit jí repertoár nové nejmenší scény pardubického souboru.