12.05.2017 13:56

Autorské divadlo Cabaret Calembour připravilo premiéru inscenace Triptychon_di_voce

V závěru své osmé sezony přichází Cabaret Calembour, autorské divadlo, jehož poznávacím znamením se staly hry se slovy a původní písně, s novou premiérou Triptychon_di_voce. Divoký večer, během něhož budeme cestovat v čase (z doby kamenné do kamenného operního divadla), tentokrát prověří hlasové kvality členů souboru (odtud i italský přívlastek „dy vóče“, jenž však možno číst i česky „divoce“).

V pořadí pátá inscenace souboru (po třech „Kvidoulích“ a hře Plejtvák) naváže na minimuzikálek Sukna, který v rámci inscenace Cvidoule di Campo sklízel úspěch v Divadle Kampa. „Pět premiér za osm let, to věru není nadprodukce. I tak vznikal náš Triptychon divoce – nazkoušeli jsme ho, až nebylo kdy ho zkoušet,“ říká Milan Šotek a dodává: „Pro Triptychon vznikla asi hodina a půl původní muziky. Igor Orozovič to tentokrát za celý Calembour opravdu oddřel!Každý ze zakladatelské trojice Šotek-Orozovič-Suchý napsal jednu část Triptychonu – tři hudební aktovky tak nabídnou rozličné styly a žánry, a dokonce i média. „Cabaret Calembour zamířil na stříbrné plátno! V rámci premiéry Triptychonu zhlédnou diváci i světovou premiéru filmového muzikálku Kudlič se vrací! upřesňuje Milan Šotek. Nová premiéra opět počítá s kompletním hereckým ansámblem i Orchestrem Calembour. K tomu Šotek: „Za pozornost však jistě stojí, že herecké řady (i když v našem případě spíš řádku) souboru rozšířila naše flétnistka Kristýna Farag, která se znamenitě osvědčila již záskokem za Kláru Suchou v době mateřské dovolené.

K hudební složce se vyjadřuje Igor Orozovič: “I když se řadíme mezi divadla malých forem, nebojíme se větších formátů. Takže večer bude gradovat od veselých písniček, přes tvrdý rockový muzikál až k velkolepé opeře Strepokok. Ta bude díky Zdeňku Dočekalovi existovat v přesné notové partituře, což nebýval náš styl. Sáhli jsme i k novým nástrojům a díky špičkovému Michalu Rákosníkovi hrábneme do strun elektrických kytar. Kudlič je nový Jesus Christ Superstar. Skoro.“

Premiéra tří kabaretních hudebních aktovek se uskuteční 20. května 2017 od 19.30 na PalmOFFce, s níž Cabaret Calembour udělal dobrou zkušenost již předchozí premiérou Kvidoule 3+KK a stal se jejím stálým hostem (přenesl sem také své Kalavečery Kalambúr a Čertovskou kvidouli – Borůvčí). Nejbližší repríza pak připadá na 30. června 2017.

www.cabaret-calembour.cz

Autor článku: Tereza Sochová

Autorské divadlo Cabaret Calembour připravilo premiéru inscenace Triptychon_di_voce

Inscenace

19.08.2019

Soubor Tygr v tísni uspořádá na začátku nové divadelní sezony opět sérii divadelních představení z cyklu Antická štvanice

Společnost Tygr v tísni uspořádá na začátku nové divadelní sezony opět sérii divadelních představení v plenéru na pražském ostrově Štvanice. Série večerů nazvaná Antická štvanice se už počtvrté zaměří na některé z antických dramat či her s antickým námětem v koprodukci se stálými soubory, které na scéně nazvané Vila Štvanice vystupují. Letos se bude uvádět autorský text Marie Novákové Plodnost! Mír! A Bohatství!

19.08.2019

Na Putinovy agenty zaostří divadelní soubor Temporary Collective

Mrazivou inscenaci na pomezí divadla a filmu s názvem Putinovi agenti připravuje na začátek října divadelní soubor Temporary Collective. Soubor, který se v čele s režisérkou Petrou Tejnorovou věnuje vždy aktuálním společenským tématům, má tentokrát v hledáčku ruské tajné služby. Inscenace volně vychází ze stejnojmenné knihy Ondřeje Kundry a je založena na jedinečném výzkumu ruského vlivu samotných tvůrců.

16.08.2019

OLDstars uvedou monodrama o Jidášovi v české premiéře

Počátkem září uvede umělecká skupina OLDstars v bytovém divadle H2O ve Vršovicích v české premiéře monodrama Jidáš nizozemské dramatičky Lot Vekemans (do češtiny přeloženo Jitkou Jílkovou). V hlavní a jediné roli se představí čerstvý absolvent DAMU Petr Jeřábek pod režijním vedením Matyáše Řezníčka.