20.04.2018 10:37

Dětské studio Divadla loutek jede do Svitav na celostátní přehlídku

DěS, neboli Dětské studio Divadla loutek Ostrava, v červnu vystoupí na celostátní přehlídce dětského divadla Dětská scéna ve Svitavách. Odborná porota rozhodla o jejich postupu minulou sobotu v závěru krajské soutěžní přehlídky Ostravská Lokalka 2018. DěS představil svou novou inscenaci Babičko, vyprávěj neco.

Divadlo loutek Ostrava a jeho dětské studio DěS bude reprezentovat Moravskoslezský kraj na celostátní přehlídce dětského divadla Dětská scéna, která se koná 8. – 14. června 2018 ve Svitavách. O jejich postupu rozhodla minulou sobotu tříčlenná odborná porota na krajské soutěžní přehlídce Ostravská Lokalka 2018. Akci pořádal spolek THeatr Ludem ve spolupráci s Divadlem loutek Ostrava.

Porotci Hana Cisovská, Radek Marušák a Václav Klemens na představení Babičko, vyprávěj neco ocenili především velmi dobré pohybové dovednosti členů studia, jejich soustředěnost a práci s napětím a pauzou. Babičko, vyprávěj neco je dle slov tvůrců „hororově laděná inscenace s loutkami pro zlobivé děti i dospělé“. K inscenaci je inspiroval scénář Arnošta Goldflama Pohádky pro zlobivé.

Dětské studio DěS bylo v předešlých letech doporučeno na národní přehlídku dětského divadla Dětská scéna již dvakrát. Poprvé s inscenací A pak se to stalo… v roce 2014 a podruhé s inscenací Bouře, DĚS…, se kterou se této přehlídky soubor zúčastnil a odehrál ji 13. června 2017.

www.dlo-ostrava.cz

Autor článku: Klára Šebestová