20.10.2009 00:00

Balada pro banditu: jeden lístek ze dvou bude zdarma!

Za cenu jednoho dva lístky. Akci 1+1 připravilo Městské divadlo Zlín na sobotu 24. října, kdy v 19 hodin uvede slavný zbojnický muzikál o lásce a zradě Balada pro banditu. K jedné zakoupené vstupence získají lidé druhou zdarma.

Obec Koločava, hrdinové Nikola, Eržika, Derbak, Kubeš, ale i hejno havranů a spousta známých melodií – to je slavný zbojnický muzikál o lásce a zradě Balada pro banditu z autorské dílny Milana Uhdeho a Miloše Štědroně na zlínské scéně. Inscenace o bolavé lásce, nezkrotné touze po svobodě, zradě, úplatnosti a pomstě, která měla premiéru v červnu 2008, sklízí již tradičně dlouhý a bouřlivý potlesk.

Režisér Dodo Gombár známý muzikál oblékl do rockového hávu – na jevišti kromě celého souboru zlínského divadla a několika přizvaných hostů vystupuje i živá šestičlenná kapela ve složení Jitka Šuranská (housle), Zdeněk Marušák (saxofon, flétna, klarinet), Libor Mikoška (kytara), Richard Dvořák (klávesy), Josef Vojtášek (baskytara) a Petr Holásek (bicí, perkuse).

Jedinečné zlínské zpracování je originální také působivou scénou od Jaroslava Milfajta, který jeviště dekoroval kmeny stromů tak, aby zdůrazňovaly drsnost a syrovost příběhu.

V roli Eržiky vystupuje Kateřina Králová a postavu Nikoly ztvárňuje Zdeněk Lambor. V dalších rolích účinkují Tomáš Slepánek, Helena Čermáková, Hana Mrázková, Barbora Kocmánková, Radoslav Šopík, Radovan Král, Romana Julinová, Pavel Vacek, Rostislav Marek a mnozí další.

Představení pěvecky a pohybově dotváří sbor, který je nazýván Pamětí Koločavy: skládá se ze starých a mladých havranů v podání zlínských herců. „Moc krásný je nápad se sborem havranů, dodává celé inscenaci zvláštní atmosféru,“ řekl autor scénáře Milan Uhde, který považuje zlínskou verzi Balady za jednu z nejzdařilejších. Jako mladý havran vystupuje v představení také držitelka Ceny Thálie 2008 Petra Hřebíčková.

Zdroj: smardova@divadlo.zlin.cz

Autor článku: Informace z divadel