19.09.2019 11:29

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy se chystá na zájezd do Indie

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy se chystá na zájezd do Indie. Zatančí na mezinárodním festivalu v Čandígaru i na slavnosti v Dillí.

Poslední zářijový týden stráví tanečníci libereckého souboru na cestách po Indii. Chystají se do Nového Dillí, hlavního města Indie, kde vystoupí v rámci slavností pořádaných Velvyslanectvím České republiky v Indii ve spolupráci se Velvyslanectvím Slovenské republiky. Pokračovat budou do jednoho z nejmodernějších indických měst Čandígarh, na jehož vzniku se podílel známý architekt Le Corbusier a které je dějištěm třetího ročníku mezinárodního tanečního festivalu CU-RHYTHMS. Festivalu se účastní tanečníci z dvaceti zemí světa, ti naši z Divadla F. X. Šaldy zatančí v Tagore Theatre a čekají je i open air vystoupení. „Je to poprvé v historii Šaldova divadla, kdy se prezentujeme mimo Evropu a jsem na to pyšná“, uvedla ředitelka divadla Jarmila Levko.

Zahraničnímu publiku předvedou choreografie z inscenací Dům Bernardy Alby a Posedlost baletem II, obě představení mohli liberečtí diváci vidět na prknech Malého divadla. Pro zájezd připravili tanečníci z Divadla F. X. Šaldy také zcela nové choreografie, které vytvořila šéfka baletu Marika Mikanová.

Část libereckého baletního souboru, která se zájezdu účastní, odlétá 20. září.

www.saldovo-divadlo.cz

Autor článku: Jakub Kabeš

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy se chystá na zájezd do Indie

Zahraniční divadlo

18.02.2020

Händelova Agrippina překvapí nadčasovým tématem mocenských her i černým humorem

Bezohledná, ambiciózní, krutá a dominantní je Agrippina, hlavní postava příštího přenosu z Metropolitní opery. Prověřené dílo Georga Friedricha Händela vypráví o nezkrotné touze po moci, přičemž inscenace sira Davida McVicara podtrhuje jeho nadčasovost. V titulní roli opery Agrippina, která půjde do kin v přímém přenosu 29. února, exceluje mezzosopranistka Joyce DiDonato.

12.02.2020

Cyrano z Bergeracu v přímém přenosu NT Live

Také James McAvoy patří k filmovým hvězdám, které pravidelně vystupují na londýnském jevišti. Za posledních deset let se tam objevil čtyřikrát a pokaždé v režii provokativního Jamieho Lloyda. Ten spolu s „coolness“ dramatikem Martinem Crimpem francouzskou klasiku Edmonda Rostanda z konce 19. století Cyrano z Bergeracu radikálně zmodernizovali do odvážné, dech beroucí a duchaplné inscenace, která se rychle stala hitem přelomu roku i aktuální sezóny NT Live.

12.02.2020

Přímé přenosy z londýnského Royal Opera House tentokrát potěší příznivce moderního baletu

Přímé přenosy z londýnského Royal Opera House tentokrát potěší příznivce moderního baletu. Už 25. února budou na programu Violoncellistka a Tance ve skupinách. Zatímco v prvním případě jde o tvorbu mezinárodně vyhledávané Cathy Marston, druhá část programu má připomenout práci legendárního choreografa a Oscarem oceněného režiséra West Side Story Jeroma Robbinse.