19.09.2019 11:29

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy se chystá na zájezd do Indie

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy se chystá na zájezd do Indie. Zatančí na mezinárodním festivalu v Čandígaru i na slavnosti v Dillí.

Poslední zářijový týden stráví tanečníci libereckého souboru na cestách po Indii. Chystají se do Nového Dillí, hlavního města Indie, kde vystoupí v rámci slavností pořádaných Velvyslanectvím České republiky v Indii ve spolupráci se Velvyslanectvím Slovenské republiky. Pokračovat budou do jednoho z nejmodernějších indických měst Čandígarh, na jehož vzniku se podílel známý architekt Le Corbusier a které je dějištěm třetího ročníku mezinárodního tanečního festivalu CU-RHYTHMS. Festivalu se účastní tanečníci z dvaceti zemí světa, ti naši z Divadla F. X. Šaldy zatančí v Tagore Theatre a čekají je i open air vystoupení. „Je to poprvé v historii Šaldova divadla, kdy se prezentujeme mimo Evropu a jsem na to pyšná“, uvedla ředitelka divadla Jarmila Levko.

Zahraničnímu publiku předvedou choreografie z inscenací Dům Bernardy Alby a Posedlost baletem II, obě představení mohli liberečtí diváci vidět na prknech Malého divadla. Pro zájezd připravili tanečníci z Divadla F. X. Šaldy také zcela nové choreografie, které vytvořila šéfka baletu Marika Mikanová.

Část libereckého baletního souboru, která se zájezdu účastní, odlétá 20. září.

www.saldovo-divadlo.cz

Autor článku: Jakub Kabeš