30.04.2020 08:49

Berliner Theatertreffen 2020 proběhne online, Goethe-Institut opatřil některé produkce anglickými titulky

Divadelní přehlídka letošních nejpozoruhodnějších inscenací německojazyčného divadla Berliner Theatertreffen 2020 se bohužel nemůže konat v plánovaném formátu. Potěšitelné je rozhodnutí Berliner Festspiele festival zcela nezrušit, ale některé z pozvaných produkcí přesunout do digitálního prostoru. Kromě toho tam budou ke shlédnutí i rozhovory s inscenačními týmy, diskursivní program „UnBoxing Stages - digitální praxe v divadle" a závěrečná diskuse festivalové jury.

Všichni zájemci tak mají možnost, zúčastnit se festivalu pomocí Video on Demand.

V zájmu širšího mezinárodního dosahu se Goethe-Institut ve spolupráci s Berliner Festspiele rozhodl, opatřit některé produkce anglickými titulky.

Na online platformě Berliner Festspiele on Demand budou k vidění od 1.května vždy po dobu 24 hodin následující produkce:

  • Pátek (01.05.): Hamlet, angl. titulky (Schauspielhaus Bochum)
  • Sobota (02.05.): Anatomie eines Suizids, angl. titulky (Deutsches Schauspielhaus Hamburg)
  • Neděle (03.05.): Kränkungen der Menschheit, angl.titulky (Münchner Kammerspiele)
  • Úterý (05.05.): Süßer Vogel Jugend (Schauspiel Leipzig)
  • Středa (06.05.): Chinchilla, Arschloch, waswas, angl. titulky (Helgard Haug/Rimini Protokoll, Rimini Apparat, Künstlerhaus Mousonturm, Schauspiel Frankfurt  v koprodukci s Westdeutscher Rundfunk und HAU Hebbel am Ufer (Berlin))
  • Pátek (08.05.): The Vacuum Cleaner, angl. titulky (Münchner Kammerspiele)

Další informace k jednotlivým inscenacím a programové brožurky divadel najdete na téže webové stránce. Doprovodný program bude vysílán od 2.května na youtube kanálu, bližší informace najdete ZDE

Autor článku: Monika Loderová

Berliner Theatertreffen 2020 proběhne online, Goethe-Institut opatřil některé produkce anglickými titulky

Zahraniční divadlo

21.01.2021

Festival Nová dráma/New Drama 2021 sa uskutoční na jeseň 2021

Z dôvodu súčasnej bezpečnostnej a epidemiologickej situácie sa rozhodol organizátor festivalu Nová dráma/New Drama, Divadelný ústav, presunúť termín konania festivalu z mája 2021 na 11. až 16. októbra 2021. Festival sa bude konať v Bratislave a ak to situácia dovolí, v hlavnom programe predstaví najzaujímavejšie inscenácie súčasnej drámy na Slovensku z posledných dvoch výberových období.

20.01.2021

Vídeňská státní opera se kvůli protiepidemickým opatřením otevře jako muzeum

Vídeňská státní opera se v únoru opět otevře, ovšem kvůli protiepidemickým opatřením jako muzeum. Vedení slavného operního domu tak reaguje na víkendové rozhodnutí rakouské vlády o prodloužení plošné uzávěry.

17.01.2021

Opera NdB představí janáčkovské produkce na prestižním Hong Kong Arts Festival 2021

Po velmi úspěšném hostování na 45. ročníku prestižního mezinárodního Hong Kong Arts Festival s inscenací Janáčkovy Věci Makropulos v roce 2017 se brněnský operní soubor vrací na hongkongské festivalové pódium. Vzhledem k pandemické situaci se vedení festivalu rozhodlo pro účast zahraničních souborů v on-line formě prostřednictvím záznamů i live streamů. Původně plánované uvedení inscenace opery Bohuslava Martinů Řecké pašije tak vystřídají dva záznamy brněnských janáčkovských inscenací, které vznikly ve spolupráci s Českou televizí – Její pastorkyňa a Příhody lišky Bystroušky.