30.04.2020 08:49

Berliner Theatertreffen 2020 proběhne online, Goethe-Institut opatřil některé produkce anglickými titulky

Divadelní přehlídka letošních nejpozoruhodnějších inscenací německojazyčného divadla Berliner Theatertreffen 2020 se bohužel nemůže konat v plánovaném formátu. Potěšitelné je rozhodnutí Berliner Festspiele festival zcela nezrušit, ale některé z pozvaných produkcí přesunout do digitálního prostoru. Kromě toho tam budou ke shlédnutí i rozhovory s inscenačními týmy, diskursivní program „UnBoxing Stages - digitální praxe v divadle" a závěrečná diskuse festivalové jury.

Všichni zájemci tak mají možnost, zúčastnit se festivalu pomocí Video on Demand.

V zájmu širšího mezinárodního dosahu se Goethe-Institut ve spolupráci s Berliner Festspiele rozhodl, opatřit některé produkce anglickými titulky.

Na online platformě Berliner Festspiele on Demand budou k vidění od 1.května vždy po dobu 24 hodin následující produkce:

  • Pátek (01.05.): Hamlet, angl. titulky (Schauspielhaus Bochum)
  • Sobota (02.05.): Anatomie eines Suizids, angl. titulky (Deutsches Schauspielhaus Hamburg)
  • Neděle (03.05.): Kränkungen der Menschheit, angl.titulky (Münchner Kammerspiele)
  • Úterý (05.05.): Süßer Vogel Jugend (Schauspiel Leipzig)
  • Středa (06.05.): Chinchilla, Arschloch, waswas, angl. titulky (Helgard Haug/Rimini Protokoll, Rimini Apparat, Künstlerhaus Mousonturm, Schauspiel Frankfurt  v koprodukci s Westdeutscher Rundfunk und HAU Hebbel am Ufer (Berlin))
  • Pátek (08.05.): The Vacuum Cleaner, angl. titulky (Münchner Kammerspiele)

Další informace k jednotlivým inscenacím a programové brožurky divadel najdete na téže webové stránce. Doprovodný program bude vysílán od 2.května na youtube kanálu, bližší informace najdete ZDE

Autor článku: Monika Loderová

Berliner Theatertreffen 2020 proběhne online, Goethe-Institut opatřil některé produkce anglickými titulky

Zahraniční divadlo

02.06.2020

On-line festival Flamenco De Sofa odstartuje tanečník David Peréz

Flamenco De Sofa aneb flamenko z gauče, tak se jmenuje on-line festival, který tímto čtvrtkem 4. 6. odstartuje sérii osmi hvězdných flamenkových představení, s cílem podpořit legendy ze Španělska. Zájemci tak mohou pohodlně ze svého domova načerpat energii i vášeň španělských rytmů a zároveň finančně podpořit umělce, kteří pocházejí z jedné z nejvíce zasažené země pandemií.

25.05.2020

Cyklus britského divadla v kinech pod názvem NT Live znovu ožívá

Přenosy britského divadla se vrací na plátna kin. Fanoušci v České republice se mohou znovu těšit na moderní verzi Cyrana z Bergeracu s Jamesem McAvoyem, divadelní předlohu úspěšného seriálu Phoebe Waller-Bridge Potvora, oceněný návrat Helen Mirren do role královny Alžběty II. v Audienci, kouzelnou verzi komedie Sen čarovné noci s Gwendoline Christie či na Benedicta Cumberbatche v nejslavnější Shakespearově roli Hamlet.

19.05.2020

Pusťte si žhavé flamenko do domu, online festival podpoří legendy ze Španělska

Pražský festival Den flamenka, který každým rokem na podzim přiváží do hlavního města světové flamenkové hvězdy, přichází s mezinárodním online festivalem Flamenco De Sofa. Ten vznikl s cílem podpořit flamenkové umělce ve Španělsku, které je jednou z nejvíce pandemií zasažených zemí, a uvede osm představení.