04.06.2015 20:14

Bratislavské Divadlo Aréna uvede novou hru režiséra Davida Jařaba

Bratislavské Divadlo Aréna uvede v pátek novou inscenaci českého režiséra Davida Jařaba pod názvem Oběť. Hra o mileneckém vztahu soudce a dvou nepoctivých policistech mísí žánry kriminálky, psychologického thrilleru a filozofické eseje. Jařab do představení angažoval slovenské herce.

"Divadlo Aréna je otevřeno experimentům a modernímu evropskému divadlu. Shodli jsme se na tématu sex a moc," řekl dnes Jařab novinářům ke své nové hře pro divadlo, jehož ředitelem je známý herec Juraj Kukura. Režisér se přitom volně inspiroval esejí francouzského spisovatele Georgese Bataillea. 
Kukura si práci Jařaba na Slovensku pochvaloval. "Nepochybně je jeho přítomnost pro slovenskou divadelní tvorbu oživením," řekl šéf Divadla Aréna.

V inscenaci vystupují postavy soudce, jeho chotě a milenky, jakož i dvou policistů. Jde o příběh muže v podání herce Martina Hronského, jehož život a kariéru soudce i manželství ovlivní skutečnost, že se zamiluje do nezletilé dívky. Děj se prolíná s osudy dvou morálně pokřivených policistů.
Role strážníků obsadili herci Lukáš Latinák a Richard Stanke. Latinák si zahrál například ve filmech Hodinový manžel či Díra u Hanušovic, Stanke se kromě herectví věnuje i dabingu.

Zmiňovaná hra není prvním počinem Jařaba ve slovenském divadelnictví. V minulosti český režisér pravidelně působil na festivalu Divadelní Nitra. Předloni se zase podílel na přípravě inscenace pro Slovenské národnídivadlo, za kterou získal cenu slovenské divadelní kritiky za scénografii.

www.divadloarena.sk 

Autor článku: ČTK: boa, lcm

Bratislavské Divadlo Aréna uvede novou hru režiséra Davida Jařaba