05.12.2019 10:09

Bratislavské Divadlo Astorka – Korzo ´90 uvede v Divadle v Dlouhé autobiografický příběh Komuna

Slavný dánský filmový režisér Thomas Vinterberg, blízký spolupracovník Larse von Triera, dospíval ve specifickém prostředí – komuně svých rodičů. Autobiografický příběh z výjimečného soužití přenesl do filmu a divadelní hry Komuna, se kterou v sobotu 7. prosince v pražském Divadle v Dlouhé hostuje Divadlo Astorka – Korzo ´90.

Komuna je příběh harmonického manželství architekta Erika a Anny, kteří z ekonomických důvodů poskytnou svou zděděnou velkou vilu v dobré čtvrti příteli Olemu, manželskému páru Steffenovi a Ditte, cizincům Virgilovi a Moně. Příjemné a bezproblémové soužití poměrně dlouho funguje, ale po zjištění, že se Erik schází s mladou studentkou architektury a také by ji rád přivedl do komuny, tedy do společného domu, se atmosféra radikálně změní. Jak pokus o autentické soužití podobně smýšlejících liberálů obstojí ve zkoušce v podobě příchodu milenky majitele domu?

Režisérem inscenace Komuna je slovenský režisér a herec Juraj Nvota, českým divákům známý například z rolí ve filmech Občanský průkaz nebo Já, Olga Hepnarová. On sám Komunu v jednom z rozhovorů definoval jako příběh o konci lásky a o tom, co ho způsobuje. Na jevišti Divadla v Dlouhé si v Komuně zahrají Juraj Kemka, Zuzana Konečná, Marián Miezga, Peter Šimun, Pavol Šimun, Sarah Arató, Bronislava Kováčiková, Róbert Jakab, Lenka Fecková ad.

https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/komuna/

Autor článku: Simona Andělová