05.11.2020 09:46

Brněnské Divadlo Radost uvede premiéru inscenace Kráska a zvíře online

Brněnské Divadlo Radost dokončuje novou inscenaci Kráska a zvíře. Zkoušky se odehrávaly v době, kdy divadla v Česku nemohou hrát. „Po všech karanténních komplikacích se blížíme vytouženému cíli," uvedl manažer divadla Petr Jančařík. Premiéra bude v pátek formou on-line přenosu, ovšem nikoli pro širokou veřejnost. Ostatní publikum se tak novinky dočká až po uvolnění nynějších opatření.

Inscenaci režíroval hostující Marek Zákostelecký, který je zároveň autorem výtvarné podoby pohádky. Přizval skladatele Vratislava Šrámka a polskou choreografku Anetu Jankowskou. Na scénáři se Zákostelecký podílel a dramaturgem Pavlem Trtílkem.

Jde o dramatizaci klasické francouzské pohádky dochované ve více verzích. Inscenace Divadla Radost vychází z verze Jeanne-Marie Leprince de Beaumontové z 18. století, kterou konfrontuje se současným světem. V televizním studiu se odehrává show posílající soutěžící do pohádkového světa.

„Divadelní adaptace této proslulé a mnohokrát také zfilmované francouzské pohádky akcentuje jako ústřední téma sílu obětavosti a lásky, která není hraná ani předstíraná a které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství," uvedl dramaturg Trtílek.

Jedním z cílů inscenace je přiblížit současné mladé generaci svět lidových vyprávění, pohádek a tradic, o což Divadlo Radost ve skladbě svého repertoáru dlouhodobě usiluje. Vychází tak vstříc zájmu škol, které se na divadlo obrací se žádostmi o uvádění tradičních pohádek s odůvodněním, že školáci je většinou znají jen málo.

https://divadlo-radost.cz/KRÁSKA A ZVÍŘE
Autor článku: ČTK: tmd, dr

Brněnské Divadlo Radost uvede premiéru inscenace Kráska a zvíře online

Inscenace

17.06.2021

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede úspěšnou inscenaci Něco shnilého! jen šest let po broadwayské premiéře

Divadlo J. K. Tyla bude teprve druhým divadlem v Evropě a zároveň prvním v České republice, které zařadí do svého muzikálového repertoáru plného světových hitů výtečný komediální titul Něco shnilého! (Something Rotten!). Energií a humorem nabité dílo zavede diváky do šestnáctého století a prozradí, jak zcela zaručeně vznikl už v dobách Shakespearových vůbec první muzikál v historii. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský.

17.06.2021

Vychází studiová nahrávka k muzikálu Elefantazie

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka ELEFANTAZIE vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let.

17.06.2021

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům novou inscenací Hamlet on the road

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.