30.06.2006 00:00

Brněnské Národní divadlo opouští dvě úspěšné herečky

Brno 30. června (ČTK) - Bez dvou opor činoherního souboru se bude muset v příští sezoně obejít Mahenova činohra Národního divadla v Brně. Do Prahy odchází držitelka ceny Thálie Kateřina Holánová a s ní také Antonie Talacková. Obě mladé herečky ČTK potvrdily, že získaly angažmá v Národním divadle v Praze.

Pro brněnskou Mahenovu činohru představují oba odchody ztrátu, výrazné úlohy dostaly Talacková s Holánovou i v letošních premiérách. "U obou hereček platí, že pokud to provozní možnosti dovolí, bude snaha, aby v klíčových rolích hostovaly. Ve středních rolích budou přeobsazeny," uvedl umělecký šéf činohry Jakub Korčák.

Antonie Talacková by měla i v příští sezoně hostovat v Takové ženské na krku, Jak se vám líbí a v Hořkých slzách Petry von Kantové. "Doufám, že to bude možné, stojím o to," řekla ČTK Talacková. O hostování Holánové se dosud jedná. "Nejsem si jistá, jak to půjde skloubit, už nyní mám v Praze dva záskoky, ve Sluhovi dvou pánů a v Arkádii," uvedla Holánová.

Talacková strávila v brněnském Národním divadle bezmála osm let. Do Prahy chtěla odejít z rodinných důvodů. "Mám tam nemocnou maminku, odešla bych i na volnou nohu. Ale dostala jsem nabídku na záskok v Národním divadle, byla jsem pozvaná na konkurz a tam mi nabídli dokonce stálé angažmá," popsala Talacková.

Kateřina Holánová, která cenu Thálie získala za roli Rebbeky Westové v dramatu Rosmerholm a zahrála si také ve filmu Nuda v Brně, odchází do Prahy narychlo. "Nabídka přišla nedávno, ale taková se neodmítá," řekla ČTK. Soubor opouští po dvou letech.

tmd snm

Autor článku: ČTK