03.02.2005 00:00

Brouček pro malé i velké

Loutkové představení pro děti na motivy knihy Jana Karafiáta. Loutky i živí herci, živá hudba, malování. Pohádku připravilo občanské sdružení Serpens, které sdružuje herce, výtvarníky i hudebníky. Brouček se hraje od října 2003 v pražských divadlech, ale díky příspěvku Nadace Duhová energie také v nemocnicích a zdravotnických zařízeních v ČR.

Inscenace kombinuje loutky s živými herci a je v ní použita živá hudba a zvukový doprovod v nástrojovém obsazení klavír, viola, příčná flétna a perkuse. Představení počítá s výrazným podílem improvizace za přímé účasti dětských diváků formou zpěvu, hraní na jednoduché hudební nástroje, hry s loutkami a malování. Neodehrává se pouze na pódiu, ale i v hledišti. Děti pomáhají Broučkovi rozhodovat se, v průběhu hry malují motivy příběhu, nebo samy ztvárňují některé drobné postavy. Představení je vhodné pro děti předškolního věku a 1. a 2. třídy ZŠ.

Režie: Zdeněk Dušek.

Scéna, loutky, kostýmy: Lenka Mašková, Alena Štukavcová.

Účinkují: Monika Šonková Baďurová, Kateřina Dušková, Roman Pomajbo, Ludmila Sovadinová, Jarmila Šimonová, Simona Zpěváková (nástrojové obsazení: klavír, viola, příčná flétna, perkuse).

Představení v únoru: 13. 2. 2005 v 15 hodin v Divadle v Celetné.

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI A VAŠE RATOLESTI TÉŽ!

Zdroj: tetreva@seznam.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti