19.09.2018 10:22

Budilova divadelní škola otevírá studia nově také mimo Prahu

V letošním školním roce nabízíme jedinečnou metodu Jacques Lecoq ve dvou formách a třech městech:

OPEN TRAINING SPACE – tréninkový prostor pro všechny zájemce o divadlo v praxi, improvizaci, interpretaci, hledání a tvorbu.
Jedenkrát týdně Praha – Nymburk – Poděbrady.
"Běžte do toho! Naučíte se spoustu nových věcí, získáte mnoho zkušeností, naučíte se překonávat své limity." (B.J. – přijata na HAMU)

CELOVÍKENDOVÉ SEMINÁŘE – metoda Jacques Lecoq otevírá nové cesty jak v oboru herectví, tak i v ostatních tvůrčích oborech (scénografie, dramaturgie, režie, choreografie a dalších). Komplexní studium vede k individuálnímu vývoji každého tvůrce. Jedenkrát měsíčně v Praze.
V Budilku věřím. Má dobrý směr a dává lidem hrozně moc. Vede k poctivosti a k poctivému řemeslu každého, kdo je ochoten se touhle cestou vydat a opustí líbivé, efektní a pěkně nasvícené kurzy.“ (K.M. – umělkyně, bývalá studentka BDŠ)

Semináře a pravidelná studia BDŠ nabízejí fyzickou průpravu, scénický pohyb, dramatickou improvizaci, práci s hlasem a vnímání prostoru. Důraz je kladen na autorskou tvorbu, individuální i kolektivní.

Žádná zavedená pravidla nemůžou zastoupit pravou tvorbu, kterou každý den ve škole znovu hledáme. Uvnitř stylů a žánrů hledáme „motor hry“, který je součástí každé divadelní oblasti, aby nás vedl k tvorbě. Dramatická tvorba musí být vždy aktuální.“
Jacques Lecoq v knize Poetické tělo

Registrace a další informace na produkce.budil@gmail.com

Informace o škole i metodě naleznete na www.budil.cz

Autor článku: Budilova divadelní škola