03.05.2001 00:00

Budoucnost otáčivého hlediště v Českém Krumlově

S vývojem jednání o budoucnosti otáčivého hlediště v zámecké zahradě v Českém Krumlově není příliš spokojen ředitel Jihočeského divadla České Budějovice Jan Mrznena. "Na můj vkus jsou jednání zástupců zainteresovaných stran pomalá a bez cíleného vyústění. Absolvovali jsme dvě schůzky, třetí se chystá. Na otázku "Co bude dál?" se stále nerýsuje konkrétní odpověď," uvedl Mrznena.

Jak upřesnil, různé instituce, společnosti i běžní občané přitom projevují o tuto kauzu velký zájem. Svědčí o tom mimo jiné diskuse, která běží na českokrumlovských internetových stránkách (http://otacivehlediste.ckrumlov.cz/i_index.htm) Divadlo bude v této rozepři i nadále hájit svoji neměnnou pozici. "Jde o divadelní princip. My umíme prostor naplnit a přivést do něj návštěvníky, což je přínosné pro všechny - pro diváky, divadlo a samozřejmě i pro samotný Český Krumlov," prohlásil.

Na otáčivém hledišti má provoz podle posledního rozhodnutí Ministerstva kultury ČR skončit příští rok. Podle památkářů narušuje točna historickou hodnotu zámecké zahrady a navíc argumentují, že její stavba byla povolena pouze jako stavba dočasná. Proto probíhají jednání o přesunutí oblíbené turistické atrakce na jiné místo v Českém Krumlově. "Může se stát, že příští rok budeme hrát na otáčivém hledišti opravdu naposledy. Ale ještě stále věřím tomu, že se tak nestane," vyjádřil naději na záchranu otáčivého hlediště Mrznena.

Autor článku: redakce