26.05.2020 15:24

BuranTeatr odložil premiéru Divadelníka na září

Brněnský BuranTeatr kvůli pandemii koronaviru odložil premiéru nové inscenace Divadelníka od Thomase Bernharda z dubna na září. Už v červnu ale divákům nabídne alespoň tři předpremiérová veřejná představení. Uskuteční se 12., 15. a 16. června, oznámil ČTK Miroslav Ondra z divadla.

S inscenací Divadelníka se do BuranTeatru vrací skupina „otců zakladatelů" v čele s režisérem Michalem Zetelem, nyní ředitelem Slováckého divadla v Uherském Hradišti, a dramaturgem Janem Šotkovským.

V hlavní roli věčně nespokojeného a zneuznaného Bruscona, principála kočovné divadelní společnosti, se představí Roman Groszmann. Jeho manželku ztvární Kamila Zetelová, hostinského hraje Miroslav Ondra.

Rakouský dramatik Bernhard (1931 až 1989) byl známý svými radikálními postoji a kritikou maloměšťáctví. Jeho Divadelník je hořkou groteskou o postarším, zatrpklém principálovi, jenž touží po velkém uměleckém výkonu, kterým by změnil svět. Naráží však na všeobecnou malost a diletantství okolního života. Jeho soubor tvoří rodina, jeho štací je venkovská hospoda.

Slavnostní premiéra se všemi náležitostmi se v Buranteatru uskuteční 11. září. Lístky na červnové předpremiéry už jsou v prodeji.

https://www.buranteatr.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, dr