29.01.2021 11:25

Časopisy odebírané Knihovnou Divadelního ústavu v roce 2021

Knihovna Divadelního ústavu pravidelně odebírá česká i zahraniční periodika nejen z oblasti divadla, ale se širším kulturním záběrem. Předkládáme vám abecedně řazený seznam časopisů, které budou k dispozici v knihovně Divadelního ústavu v roce 2021.

Soupis je rozdělen do tří částí – časopisy vydávané v České republice, časopisy ze Slovenska a časopisy zahraniční. Jednotlivé položky obsahují vedle názvu časopisu i periodicitu a stručnou obsahovou charakteristiku.

Články z českých divadelních časopisů a články o českém divadle ze zahraničních časopisů jsou pravidelně excerpovány do bibliografické databáze, která je součástí Virtuální studovny IDU.

Kompletní soupis je k dispozici na webových stránkách knihovny: https://www.idu.cz/dokumenty/is2001.pdf

Autor článku: Alena Součková, Knihovna DÚ; Foto: David Konečný

Časopisy odebírané Knihovnou Divadelního ústavu v roce 2021

Zprávy

23.04.2021

Vláda projednala plán obnovování i kulturního života

Chystané obnovení činností, chodu služeb a veřejného života rozdělila do tzv. balíčků na základě předpokládaného poklesu výskytu nových případů nemoci COVID-19. Podle nového plánu se pro kulturu nejdříve otevřou muzea, galerie a památky. O konkrétních podmínkách jedná ministr kultury Lubomír Zaorálek s rezortem zdravotnictví.

22.04.2021

Firmy podnikající v živém umění již mohou žádat o dotace ve výzvě 3.3 z programu COVID – Kultura

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) začalo ve čtvrtek 21. dubna přijímat žádosti ve výzvě 3.3 programu COVID – Kultura, kterou připravilo ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK). O dotaci mohou žádat firmy a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Žádosti je možné podávat do 30. června 2021. 

22.04.2021

Nový Dům tanečního umění v pražském Braníku otevře své brány letos v srpnu

Na sklonku léta bude v nově zrekonstruovaném neorenesančním areálu bývalého Branického pivovaru otevřen Dům tanečního umění Praha. Památkově chráněná budova z konce 19. století má velkorysé prostorové dispozice. Nabídne vynikající podmínky vzdělání v oboru tanec a kontinuální činnost profesionálních nezávislých tanečních souborů. Studentům tance umožní využít nabídku dlouhodobých stáží v profesionálních souborech, tedy praktické propojení vzdělávání s profesionální praxí.