12.11.2018 10:56

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA: pedagogický seminář

Seminář je určen všem pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů k výuce. Vítáni jsou i taneční interpreti a choreografové. Seminář je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Již tradičně na jaře pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA pedagogický seminář, který sleduje cíl obohatit know-how pedagogů díky užití know-how choreografů.

Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií.

Seminář povedou Anna Sedláčková (SK/CZ) a Jean-Christophe Paré (FR)

Anna Sedlačková
Slovenská tanečnice, pedagožka a choreografka. Vyučuje na bratislavské VŠMU současné taneční techniky a studuje na The School for Body Mind Centering (BMC) v USA. Založila pohybové studio Dvorana a spoluzakládala Asociáciu súčasného tanca. Pro svou skupinu AS Project vytvořila řadu představení: např. BMExpress, Ako sme sa zmizli, Bratislavské tangá. Pracovala na mnoha mezinárodních tanečních projektech na Slovensku, v USA a v Holandsku. Specializuje se na aplikaci BMC pro rozvoj malých dětí, založila a řídí asociaci Babyfit a zároveň také vyučuje na bratislavské VŠMU. SE.S.TA ji zve pravidelně do Prahy, aby zde, v posledních letech v úzké spolupráci se Sophie Billy, vedla pedagogické stáže zaměřené na taneční výuku malých dětí.

Jean-Christophe Paré
Má bohaté praktické umělecké zkušenosti prvního tanečníka pařížské Opery, interpreta a choreografa současných experimentálních děl, zároveň̌ má teoretické znalosti pedagogiky a výzkumu funkční analýzy pohybu. Působil jako generální inspektor pro taneční obor francouzského ministerstva kultury, pedagog na univerzitách a v současnosti je ředitelem Státní konzervatoře v Paříži, což mu umožňuje velké znalosti tanečního prostředí a jeho směřování. Jeho velkým talentem je schopnost vnášet do kreativního procesu filozofický pohled. Jean-Christophe poskytuje přesné a zároveň různorodé údaje, citlivě přizpůsobené specifickému osobnímu výzkumu. Se SE.S.TA spolupracuje již od roku 1999 a od té doby dává k dispozici své umělecké i intelektuální kapacity pro vysoce kvalitní pedagogický rozvoj tance v České republice.

Seminář probíhá ve dvou fázích

1. Ateliéry zkoumání a realizace s hosty a tanečními pedagogy: rozcvičení, workshopy, semináře, praktické aplikace ve výuce, konfrontace zkušeností.

2. Zakončení formou kulatého stolu – veřejné diskuse: představení práce a aktivit z dílny, širší diskuse k tématu.

Více o semináři se dozvíte z našeho videa: https://www.youtube.com/watch?v=eLu3lFYJdoc

Termín: 1.–3. března 2019
Místo: HAMU, Praha 1

Časový harmonogram
Pátek: 14.00–19.00
Sobota: 10.00–1800 (polední pauza)
Neděle: 9.00–16.00 (polední pauza)

Praktické informace

Cena semináře je 2 200 Kč
Studenti: 1 100 Kč (50 % sleva)
Studenti a pedagogové HAMU: 200 Kč

Přihláška

Přihlásit se můžete prostřednictvím online formuláře zde: http://goo.gl/forms/W4C1QO9Ue91U2U9K2

Lhůta pro zaslání přihlášky a platbu semináře je 31. ledna 2019.
V případě dotazů se můžete obrátit přímo na E zuzana.demlova@se-s-ta.cz

Platební údaje
Číslo účtu: 107-155530217/0100
Variabilní symbol: 22018
Do poznámky pro příjemce prosíme uveďte vaše jméno a příjmení.

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz

Příležitosti v ČR

23.01.2019

Překladatelská dílna DILIA 2019: stipendia pro mladé překladatele z italštiny

V letošním roce pořádá DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura již popatnácté překladatelskou dílnu. Workshop je určen začínajícím překladatelům z řad studentů filologických oborů, divadelních škol a dalších studujících, kteří mají dostatečné jazykové vybavení a zájem o divadelní texty. Překladatelská dílna DILIA je v letošním roce zaměřena na oblast současné italské dramatiky. Smyslem překladatelské dílny je přiblížit účastníkům problematiku překladu divadelního textu. Každý účastník během workshopu přeloží jednu divadelní hru.

23.01.2019

Festival Performance Crossings 2019 – výzva pro umělce

Cross Attic & galerie Holešovická Šachta vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce k příležitosti prezentování tvorby na festivalu performance artu Performance Crossings, který proběhne od 15. do 18. května 2019 v Praze.

23.01.2019

Dokumentární divadlo jako kreativní nástroj výuky: interaktivní dílna pro pedagogy

Dílna je určena všem pedagogům s odvahou objevovat nové kreativní postupy. Účastníci zjistí, co to dokumentární divadlo je, jaká je jeho poetika, jakým jazykem hovoří. Sami také formulují svá témata, která vnímají jako aktuální a budou hledat pro ně vhodný divadelní jazyk. Závěr praktické dílny je věnován diskuzi týkající se propojení postupů dokumentárního divadla a výukového programu vybraných předmětů základních a středních škol.