02.07.2021 08:02

Červen NAŽIVO v podání Divadla Tramtarie navštívilo téměř 5 tisíc diváků

Celý červen hrálo Divadlo Tramtarie open-air na olomoucké Korunní pevnůstce v rámci svého festivalu Červen NAŽIVO. Uvedlo  dvě premiéry, zahrálo novinky z repertoáru i osvědčené tituly. Nechyběly pohádky pro rodiny s dětmi nebo představení pro střední školy, Tramtarie hostila i koncerty, například Moravskou filharmonii Olomouc nebo olomoucké kapely. V areálu vyrostla také Relax zóna, kterou si oblíbily rodiny s dětmi. Festival Červen NAŽIVO Divadla Tramtarie navštívilo téměř 5 tisíc diváků.

Festival odstartoval premiérou romantické komedie Láska za koronu 2 v režii uměleckého šéfa souboru Vladislava Kracíka. Inscenace volně navazuje na první díl a s humorem a laskavostí reflektuje dobu koronavirovou. Láska za koronu 2 byla nazkoušena speciálně pro tento festival a divadlo ji bude uvádět pouze na letních scénách open-air.

Druhou premiérou byla inscenace Nebezpečné známosti v režii mladé režisérky Hany Marvanové, skandální román Ch. de Laclose o zvrhlých milostných hrátkách francouzské šlechty, ve zbrusu nové divadelní adaptaci Divadla Tramtarie..

Kromě zmíněných premiér a jejích repríz nasadilo Divadlo Tramtarie také autorskou hru Hřeben Bruce Willise, kterou uvedlo v premiéře v září loňského roku a před uzavřením divadel ji stihlo odehrát jen několikrát. Podobný osud má za sebou i nová pohádka Eminka a Emoušek, která měla premiéru dokonce jen dva dny před plošným zákazem hraní. I tuto pohádku Tramtarie s úspěchem uvedla v rámci Června NAŽIVO. V rámci programu odehrálo Divadlo Tramtarie i repríz osvědčených titulů, jako je Kabaret nahatý Shakespeare, Po stopách něžného muže, O pračlovíčkovi a další.

Máme za sebou skvělý festival, nabitý divadlem, hudbou i nápaditým vyžitím pro děti. Jsme nadšení, během festivalu vládla úžasná atmosféra, chodilo spoustu lidí nejen na kulturní program, ale i do naší Relax zóny,“ pochvaluje si ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

A právě Relax zóna byla velkou novinkou, kterou si letos Tramtarie pro návštěvníky připravila. Nechyběl písek s hračkami, houpačky a hry pro děti, ale také třeba loutkové Divadélko Tramtarie, nebo káry půjčené z olomouckého Centra Semafor. Zóna s vyžitím pro děti a gastrem byla otevřená každý den a vstup byl zdarma. „Chtěli jsme nabídnout lidem zase něco nového, vyžití pro celou rodiny nejen o víkendu, ale ve všední den, a to se povedlo. Ohlasy byly skvělé, prý jsme měli největší a nejlepší písek v Olomouci,“ směje se Němečková.

Tramtarie se během festivalu potýkala také s rozmary počasí, během předposlední noci festivalu zasáhly areál obrovské poryvy větru a zdemolovaly zázemí festivalu. Divadelníci ale zapnuli všechny síly a během dne areál opravili, uklidili a připravili na poslední festivalový večer. „Ráno jsme vůbec nevěděli, jestli nebudeme muset ukončit festival o den dřív, všechny stany byly vzhůru nohama, polámané, vybavení gastra rozbité... nakonec jsme ale areál dali dokupy a večer si užili moc příjemné zakončení festivalu s představením Láska za koronu 2 a po něm i s živou hudbou.“ Uzavírá Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Festival Červen NAŽIVO podpořilo statutární město Olomouc.

www.divadlotramtarie.cz

Autor článku: Petra Němečková