10.01.2020 09:49

Česká delegace se inspiruje divadlem v New Yorku

V rámci programu Propagace českých scénických umění do zahraničí, jehož součástí je také prezentace České republiky na významných zahraničních veletrzích a festivalech a který koordinuje Oddělení mezinárodní spolupráce, se hned začátkem roku 2020 vydala do USA česká delegace.

Na základě otevřené výzvy byli vybráni Ondřej Hrab, ředitel Divadla Archa, Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlín a režisér Jan Mocek. Během svého pobytu v New Yorku budou mít zástupci českého divadla možnost navštívit festival a sympozium Under the Radar, které pořádá slavné newyorské Public Theater a také veletrh scénických umění APAP každoročně pořádaný Asociací amerických profesionálů ve scénických uměních a další profesní akce, které v tomto období v New Yorku probíhají. Partnerem akce je České centrum v New Yorku.

Oddělení mezinárodní spolupráce bude na začátku února vyhlašovat další výzvy pro účast na veletrzích a festivalech v zahraničí, mezi nimiž bude například výzva k účasti na veletrhu Tanzmesse v Německu, veletrhu CINARS v Kanadě nebo bilaterální výměna s Belgií. Výzvy budou zveřejněny na webu IDU, na portálech www.divadlo.cz a na www.culturenet.cz. Sledujte také naše sociální sítě.

www.idu.cz

Autor článku: IDU

Česká delegace se inspiruje divadlem v New Yorku

Zahraniční divadlo

18.02.2020

Händelova Agrippina překvapí nadčasovým tématem mocenských her i černým humorem

Bezohledná, ambiciózní, krutá a dominantní je Agrippina, hlavní postava příštího přenosu z Metropolitní opery. Prověřené dílo Georga Friedricha Händela vypráví o nezkrotné touze po moci, přičemž inscenace sira Davida McVicara podtrhuje jeho nadčasovost. V titulní roli opery Agrippina, která půjde do kin v přímém přenosu 29. února, exceluje mezzosopranistka Joyce DiDonato.

12.02.2020

Cyrano z Bergeracu v přímém přenosu NT Live

Také James McAvoy patří k filmovým hvězdám, které pravidelně vystupují na londýnském jevišti. Za posledních deset let se tam objevil čtyřikrát a pokaždé v režii provokativního Jamieho Lloyda. Ten spolu s „coolness“ dramatikem Martinem Crimpem francouzskou klasiku Edmonda Rostanda z konce 19. století Cyrano z Bergeracu radikálně zmodernizovali do odvážné, dech beroucí a duchaplné inscenace, která se rychle stala hitem přelomu roku i aktuální sezóny NT Live.

12.02.2020

Přímé přenosy z londýnského Royal Opera House tentokrát potěší příznivce moderního baletu

Přímé přenosy z londýnského Royal Opera House tentokrát potěší příznivce moderního baletu. Už 25. února budou na programu Violoncellistka a Tance ve skupinách. Zatímco v prvním případě jde o tvorbu mezinárodně vyhledávané Cathy Marston, druhá část programu má připomenout práci legendárního choreografa a Oscarem oceněného režiséra West Side Story Jeroma Robbinse.