22.10.2012 15:08

Česká divadelní tvorba se představí na Slovensku

Česká divadelní tvorba se začátkem listopadu opět představí divákům na Slovensku. Bratislavské Studio L+S uspořádá 19. ročník Festivalu českého divadla, které nabídne představení z repertoáru sedmi divadel.    

Letošní přehlídky českého divadla v zemi pod Tatrami se zúčastní například nezávislý soubor Buranteatr z Brna, ale i pražské scény Studio Ypsilon nebo Černé divadlo Jiřího Srnce. Po osmi letech vystoupí na jevišti Studia L+S Divadlo Járy Cimrmana. Jeho inscenace České nebe je pro oba večery vyprodána už nyní.    
Na festivalu, který potrvá od 2. do 11. listopadu, se představí na Slovensku populární herci včetně Zdeňka Svěráka, Nadi Konvalinkové, Ivana Trojana nebo Tatiany Vilhelmové. Akci tradičně doplní výstava českého umělce, tentokráte to budou obrazy a fotografie Antonína Střížka.    

"Kdysi, skoro před dvaceti lety, po zániku Československé republiky, jsme usoudili, že by bylo dobré udržovat i nadále kontakt s českým divadlem. Naše publikum nezapomnělo na české herce a vřele přivítalo jejich pravidelnou přítomnost na naší scéně," uvedl slovenský herec Milan Lasica, který stojí za festivalem od jeho zrodu.    
Už od začátku měsíce se zejména na východním Slovensku konají Dny české kultury, které zahrnují výstavy českých umělců, koncerty nebo promítání českých filmů.

Autor článku: ČTK: boa, hej, foto: Dejvické divadlo - Dealer's Choice

Česká divadelní tvorba se představí na Slovensku