27.11.2009 00:00

České Budějovice nekoupí dům pro divadlo

České Budějovice nekoupí dům pro divadlo. Rozhodli o tom 26.11. zastupitelé. Město na koupi za 17,5 milionu korun nemá peníze, protože mu kvůli propadu daní chybí zhruba 200 milionů korun. Zázemí divadla se přesune do domu v Jirsíkově ulici, který patří Správě domů.

V historickém domě, jenž přiléhá k divadelní budově, je pokladna a další zázemí jihočeské scény. Restituenti o něj vedli spor se státem téměř 16 let a soud jim dal nakonec za pravdu. Dům pak městu nabídli ke koupi za 21,5 milionu korun. Protože byla cena v době hospodářské krize neakceptovatelná, snížili ji na 17,5 milionu korun.

České Budějovice také chtějí ke konci března příštího roku zrušit akciovou společnost Městské kulturní domy. Radnice tak získá zpět do své působnosti kulturní domy Slávie a Vltava a bude jednat o využití Domu umění, které měla společnost ve správě od města. Po případném zrušení společnosti by město mohlo za všechny tři domy utržit odhadem 90 milionů korun. V radě zatím ale není shoda, které prodat a které si ponechat.

Zdroj: nem, snm

 

Autor článku: ČTK