20.06.2018 15:15

Český tenorista Briscein obdržel prestižní rakouskou hudební cenu

Český tenorista Aleš Briscein obdržel prestižní rakouské ocenění Musiktheaterpreis, které se uděluje za výkon v opeře, operetě, muzikálu a baletu. Cenu v hlavní mužské kategorii získal za roli v opeře Alexandera Zemlinského Trpaslík (Der Zwerg) uvedené ve Štýrském Hradci. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Brisceinova manažerka Kateřina Motlová.

"Ocenění mi udělalo velkou radost, protože kromě toho, že jde o dost vypjatý part pro tenor, porota je tvořena z předních osobností rakouského kulturního života," uvedl Briscein. Opera Trpaslík měla premiéru loni v březnu ve Štýrském Hradci, kde se v úterý na slavnostním večeru ceny za výkon v hudebním divadle také předávaly.

V ženské hlavní kategorii dostala cenu Anna-Maria Kalesidisová, která zvítězila díky výkonu v titulní roli v opeře Antonína Dvořáka Rusalka, kterou uvedlo Tyrolské zemské divadlo.

Držitel dvou českých divadelních cen Thálie Briscein původně vystudoval hru na klarinet a saxofon. Opernímu zpěvu se začal věnovat až později.

Autor článku: ČTK: jrm, hej; foto: www.briscein.eu

Český tenorista Briscein obdržel prestižní rakouskou hudební cenu