09.05.2021 12:41

Chcete si zahrát na Divadelním Pikniku Volyně? Neváhejte a přihlaste se

Vzhledem k epidemické situaci výjimečně umožňujeme amatérským divadelním souborům, jimž byla zrušena krajská přehlídka, hlásit se rovnou do programu Divadelního Pikniku Volyně 2021. Celostátní přehlídka amatérského a činoherního divadla proběhne ve dnech 30. června – 7. července 2021.

Kdo se může hlásit?

Přihlásit se mohou všechny amatérské divadelní soubory, které se v roce 2020 nebo 2021 přihlásily se svou inscenací na některou z krajských postupových přehlídek, které byly zrušeny. Pokud jste v tuto chvíli na postupovou přehlídku přihlášeni, vaše přihláška na Divadelní Piknik Volyně bude brána v potaz až v případě zrušení postupové přehlídky jejím organizátorem. Pokud se z krajské přehlídky odhlásíte, nebude vaše přihláška akceptována.

Co je k přihlášení potřeba?

Stačí vyplnit níže uvedenou přihlášku, zaslat odkaz na veřejný nebo neveřejný nesestříhaný videozáznam, pět fotografií v tiskové kvalitě a název krajské postupové přehlídky, na kterou jste byli, nebo stále jste přihlášeni. Vše prosím odešlete na mailovou adresu bezouskova@nipos.cz.

Uzávěrka

Přihlášky prosím posílejte nejpozději do 20. května 2021.

Formulář přihlášky naleznete zde: EVIDENČNÍ LIST INSCENACE – PŘIHLÁŠKA (nipos.cz)

Způsob výběru

Všechny zaslané záznamy posoudí programová rada Divadelního Pikniku Volyně složená z profesionálních divadelníků a zkušených lektorů postupových přehlídek. O výsledku vás budeme informovat nejpozději 11. června 2021. Pokud do programu přehlídky nebudete vybráni, můžete se se svou inscenací zúčastnit krajských postupových přehlídek v roce 2022, nebo dalších letech.

Kontakt pro bližší informace

NIPOS-ARTAMA, Mgr. Simona Bezoušková, tel.: +420 775 508 654, e-mail: bezouskova@nipos.cz

Autor článku: Simona Bezoušková

Chcete si zahrát na Divadelním Pikniku Volyně? Neváhejte a přihlaste se

Amatérské divadlo

21.03.2023

V Třebíči se v sobotu uskuteční 55. ročník přehlídky Loutkářské jaro

V Třebíči se v sobotu uskuteční 55. ročník Loutkářského jara. Nabídne šest loutkových představení určených především pro nejmenší děti. Pětice zúčastněných souborů se bude ucházet o možnost zúčastnit se Loutkářské Chrudimi.

21.03.2023

Festival PLÁCEK: divadelní platforma pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol v Brně

V Brně se v dubnu opět otevře pole pro komunitu studentů středních divadelních škol Festival PLÁCEK (Brno 20. 3. 2023) Už druhým rokem se Brně v jarním čase otevírá prostor Festivalu PLÁCEK, jako divadelní platformy pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol, letos s titulem Plácek.23 a tématem spawn jímž se tvůrci festivalu snaží zaměřit na enviromentální cítění, ve vztahu člověk (tvůrce) x prostor, jakožto místo které nás obklopuje, spoluutváří tak jako my utváříme jej.

15.03.2023

Jen do konce března je možné podávat přihlášky do dalšího ročníku stipendijní Akademie MenART pro mladé talenty

Akademie MenART již po šesté nabízí talentovaným žákům a studentům uměleckých škol a jejich pedagogům možnost spolupracovat s předními osobnostmi české umělecké scény. Přihlášky pro nadcházející školní rok je možné podávat jen do 31. března. Program je pro žáky i jejich pedagogy zdarma na základě uděleného stipendia. V novém ročníku se do programu zapojilo šestnáct předních umělců z oblasti klasické hudby i hudby jiných žánrů, tanečního, divadelního
a výtvarného oboru, kteří budou po celý školní rok pracovat se studenty a jejich pedagogy.