09.05.2021 12:41

Chcete si zahrát na Divadelním Pikniku Volyně? Neváhejte a přihlaste se

Vzhledem k epidemické situaci výjimečně umožňujeme amatérským divadelním souborům, jimž byla zrušena krajská přehlídka, hlásit se rovnou do programu Divadelního Pikniku Volyně 2021. Celostátní přehlídka amatérského a činoherního divadla proběhne ve dnech 30. června – 7. července 2021.

Kdo se může hlásit?

Přihlásit se mohou všechny amatérské divadelní soubory, které se v roce 2020 nebo 2021 přihlásily se svou inscenací na některou z krajských postupových přehlídek, které byly zrušeny. Pokud jste v tuto chvíli na postupovou přehlídku přihlášeni, vaše přihláška na Divadelní Piknik Volyně bude brána v potaz až v případě zrušení postupové přehlídky jejím organizátorem. Pokud se z krajské přehlídky odhlásíte, nebude vaše přihláška akceptována.

Co je k přihlášení potřeba?

Stačí vyplnit níže uvedenou přihlášku, zaslat odkaz na veřejný nebo neveřejný nesestříhaný videozáznam, pět fotografií v tiskové kvalitě a název krajské postupové přehlídky, na kterou jste byli, nebo stále jste přihlášeni. Vše prosím odešlete na mailovou adresu bezouskova@nipos.cz.

Uzávěrka

Přihlášky prosím posílejte nejpozději do 20. května 2021.

Formulář přihlášky naleznete zde: EVIDENČNÍ LIST INSCENACE – PŘIHLÁŠKA (nipos.cz)

Způsob výběru

Všechny zaslané záznamy posoudí programová rada Divadelního Pikniku Volyně složená z profesionálních divadelníků a zkušených lektorů postupových přehlídek. O výsledku vás budeme informovat nejpozději 11. června 2021. Pokud do programu přehlídky nebudete vybráni, můžete se se svou inscenací zúčastnit krajských postupových přehlídek v roce 2022, nebo dalších letech.

Kontakt pro bližší informace

NIPOS-ARTAMA, Mgr. Simona Bezoušková, tel.: +420 775 508 654, e-mail: bezouskova@nipos.cz

Autor článku: Simona Bezoušková

Chcete si zahrát na Divadelním Pikniku Volyně? Neváhejte a přihlaste se

Amatérské divadlo

16.06.2021

Zemřela Karla Dörrová

Po krátké nemoci dne 13. června 2021 zemřela čestná členka Volného sdružení východočeských divadelníků Karla Dörrová. Metodička amatérského divadla v okresním osvětovém domě v Náchodě, v Krajském kulturním středisku v Hradci Králové a také v Impulsu Hradec Králové. Pracovala v poradních sborech, od dvaceti pěti let v porotách, byla posluchačkou několik tříd lidové konzervatoře, později sama na KKS nějaký čas tyto třídy i organizovala.

15.06.2021

Divadlo jako touha. První digitální výstava SOA v Praze

Archiváři ze Státního okresního archivu Beroun pro vás připravili digitální prezentaci na téma Divadlo jako touha. Divadelní ochotníci na Berounsku. Někdejší divadelní ochotníci mají v berounském regionu velmi starobylou tradici (od 1812). Výstava prezentuje průřez jejich činností od počátků až do současnosti. Zájemci mohou shlédnout často unikátní divadelní “cedule” (plakáty), fotografie i různé další dobové dokumenty.

14.06.2021

Celostátní přehlídka Dětská scéna 2021 a předávání Ceny MK v oboru dětských uměleckých aktivit

Ve dnech 11. – 13. června 2021 proběhla ve Svitavách Dětská scéna – 49. ročník celostátní přehlídky dětského divadla a 49. ročník celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů. V rámci přehlídky byla předána Cena Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit – za dětské umělecké aktivity. Za celoživotní přínos v oboru dětského divadla, přednesu a dramatické výchovy ji získala Mgr. Irena Konývková.