23.08.2007 00:00

Choreografie Objekty a zrnka na Fringe Festivalu v Edinburghu

C venue 34, Adam House, Chambers Street
www.CtheFestival.com

Od neděle 19. srpna do pondělí 27. srpna 2007 uvádí choreografka Ji Eun Lee své představení Objekty a zrnka na Fringe festivalu v Edinburghu.

Objekty a zrnka (premiéra 11. února 2007, Divadlo DISK) jsou evropským debutem mladé korejské choreografky Ji Eun Lee, která studuje na taneční katedře HAMU. Toto taneční představení, ve kterém vystupují české a slovenské tanečnice, atraktivním způsobem kombinuje lyriku asijského buddhismu a dynamiku západního tanečního pohybu.

Choreografie byla uvedena již na několika tuzemských přehlídkách a festivalech: Česká taneční platforma, Divadelní Flora Olomouc, Tanec Ostrava. V červnu letošního roku bylo představení prezentováno v rámci večera mladých choreografů na Mezinárodním tanečním festivalu ve městě Ladek Zdroj v Polsku. Uvedení tohoto projektu na Fringe Festivalu v Edinburghu podpořilo České centrum v Londýně.

Choreografie: Ji-Eun Lee
Tančí: Šárka Bočková, Hana Kalousková, Martina Lacová, Karolína Párová
Hudba: koláž
Hudební střih: Jiří Jakl
Světelný design: Ji-Eun Lee, Jiří Hajdyla
Kostýmy: Pavla Vernerová
Film: Oh Seung Geun
Produkce a technické zajištění: Eva Friedlová, Michal Lechaciu

Ji- Eun Lee
Tanečnice a choreografka Ji-Eun Lee je absolventkou jihokorejské univerzity Hanyang. Jako interpretka obsadila v roce 2004 první místo v celonárodní soutěži mladých profesionálních tanečníků pořádanou korejskou Taneční asociací a ve stejném roce vyhrála také celonárodní taneční soutěž pořádanou organizací Tanec a lidé.

Působila v tanečním souboru Kim Bock Hee Dance Company pod vedením významných korejských choreografek Kim Bock Hee a Son Kwan Jung, se kterou se zúčastnila mnoha vystoupení po celém světě.

Zdroj: Eva Friedlová, evafriedlovka@yahoo.com

Autor článku: redakce