20.07.2022 10:23

CIHLAFEST 2022: Celodenní zábava pro děti a rodiče, Cirk La Putyka, muzikanti, netradiční workshopy a zdarma přístupná free zóna

V sobotu 6. srpna se v areálu chráněného bydlení Fara nedaleko Slapské přehrady (Slapy 74) uskuteční poslední ročník benefičního open air festivalu CIHLAFEST. Novinkou je free zóna, do které je vstup zdarma, a to téměř na celý program festivalu, aby se mohli stavit všichni fanoušci této tradiční letní akce.

Zábavu si užijí jak malí, tak dospělí návštěvníci. Přichystány jsou workshopy s magickými bublinami, malování na obličej, tzv. facepainting, nebo netradiční zážitek v psycholampě. Celé odpoledne i večer zpříjemní koncerty kapel FaraBand, BeneBend a Stanley´s old boys. Vstupné se platí pouze na vystoupení známého souboru CIRK LA PUTYKA – představení Kaleidoscope. V online předprodeji na akcecihla.cz je za nejnižší cenu v tuto letní sezónu.

Hudebně-divadelní festival CIHLAFEST je oázou pro děti i dospělé v horké srpnové sobotě. Na CIHLAFESTU se děti zaručeně nudit nebudou. Čeká na ně totiž nabitý program plný her, dílen, cirkusu, muziky a zábavy, který pobaví děti nejrůznějšího věku, ale bude zajímavý i pro rodiče. Festival je ideálním tipem pro skvěle strávené odpoledne i večer s celou rodinou.

Brány zahrady se otevřou návštěvníkům v 11 hodin. Ti se hned mohou vrhnout v bublinové dílně na výrobu mega bublin, které mají vždy velký úspěch. Ve stinné zahradě je možné prožít celé odpoledne při rodinné zábavě, nebude chybět ani chutné občerstvení a možnost osvěžující koupačky v bazénu. V odpoledním programu se střídají kapely BeneBend a FaraBand, které překvapí radostí ze hry muzikantů „s“ i „bez“ postižení. V 18.00 mohou návštěvníci zavítat do placené zóny a zhlédnout nezapomenutelné akrobatické kousky souboru Cirk La Putyka. Ten letos představí cirkusovou expedici za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Tak se dá shrnout inscenace nesoucí název Kaleidoskop. „Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka,“ říká Maksim Komaro. Vstupenky budou k dispozici na místě, ale ve zlevněném předprodeji na webu akcecihla.cz jsou za pouhých 150–300 Kč dle věku návštěvníka. Večer bude opět free s hity osmdesátek kapely Stanley´s old boys.

Ani večer nemusí návštěvníci zahradu opustit. Po 19 hodině je možné si postavit stan ve stanovém městečku a užít si večerní zábavu bez stresu z cesty. O občerstvení je v areálu postaráno, alko i nealko mochito a grilované dobroty budou k dispozici do 23.00.

Program se ještě rozrůstá a dolaďuje, a tak se určitě vyplatí si aktuality zkontrolovat na https://www.akcecihla.cz/cihlafest/  a sledovat https://www.facebook.com/AkceCihla.cz

Autor článku: Simona Andělová, foto: Kaleidoscope

CIHLAFEST 2022: Celodenní zábava pro děti a rodiče, Cirk La Putyka, muzikanti, netradiční workshopy a zdarma přístupná free zóna

Festivaly

09.02.2023

Přehlídka Jihočeského divadla v Praze Jižní spojka a Otáčivé hlediště 2023

Letošní 4. ročník divadelní přehlídky Jižní spojka můžeme označit za pokračování tradice. Ačkoliv je léto ještě daleko, příznivci Otáčivého hlediště v Českém Krumlově budou mít možnost seznámit se se soubory Jihočeského divadla už nyní. Od 16. 2. 2023 do 17. 4. 2023 se představí v žánrově pestré paletě činohra, balet a Malé divadlo na 5 pražských scénách.

09.02.2023

Kuličkiáda smíchu a doprovodný program GRAND Festival smíchu 2023

Východočeské divadlo bude od 27. března do 3. dubna hostit 23. ročník GRAND Festivalu smíchu. Tradičním předskokanem pardubické přehlídky nejlepších divadelních komedií je Kuličkiáda smíchu, kterou východočeský soubor pořádá již od roku 2010. Výjimečná soutěž ve cvrnkání kuliček na ledě se letos uskuteční v neděli 12. února od 14 hodin v malé hale Enteria Areny.

07.02.2023

Struny dětem zvou na konci března na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Nabitý hudební program láká na jazz, world music, klasiku, elektroniku i chytrý pop. Vystoupí například Bára Poláková, skladatel a hudebník Floex, který pozve posluchače do tajemného světa Machinaria i dalších počítačových her nebo S.V.A Trio se svou pořádnou porcí jazzu.