25.03.2014 01:12

Činoherní klub uvádí: Štolbovo Vodní družstvo v podání Divadelního spolku Erben z Miletína

V neděli 30. března v 17 hodin se v miletínském nastudování na jevišti Činoherního klubu znovu ocitne komedie Josefa Štolby Vodní družstvo, již mělo pražské divadlo na repertoáru v letech 1994-2009 v režii Ladislava Smočka.

Hostující inscenaci nastudoval Vladimír Kněžourek v jednom z nejstarších českých ochotnických spolků. Jeho založení předznamenalo úsilí ochotníků vyvíjené už od roku 1827, přičemž k srpnu 1867 byl ustaven řádný spolek se svými stanovami. Ten se od roku 1894 se nazýval „ERBEN“ a v loňském roce uvedl již svou 531. premiéru.

Kromě toho se na „miletínských prknech“ začaly v roce 2003 konat krajské postupové přehlídky vesnických amatérských divadel pod názvem „Miletínské divadelní jaro“, s doporučením nebo postupem na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou na Divadelní Krakonošův podzim. V roce 2012 navíc spolek získal spolupořadatelství Národní přehlídky seniorského divadla s možností nominace nebo přímého postupu na celonárodní přehlídku amatérského divadla Jiráskův Hronov. Vedle toho miletínští ochotníci pořádají pravidelný podzimní festival, nabízející vybraná představení amatérské i profesionální scény z celé ČR i ze zahraničí.

Právě při zahájení XIII. Divadelního Erbenova Miletína dne 27. září 2008 byl veřejnosti představen také spolkový prapor DS Erben, na jehož přední straně je podobizna Karla Jaromíra Erbena, na straně druhé miletínská opona „Pohled na Miletín“, jež je zapsána do seznamu památek ČR.

 

Autor článku: Radvan Pácl

Činoherní klub uvádí: Štolbovo Vodní družstvo v podání Divadelního spolku Erben z Miletína