07.04.2008 00:00

Činoherní klub uvádí: Tracy Letts: Zabiják Joe – DS Scéna Kralupy nad Vltavou

Činoherní klub uvádí:

v neděli 13. dubna v 19.30 hodin

DS Scéna Kralupy nad Vltavou

Tracy Letts: ZABIJÁK JOE

Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem?

Režie: Michaela Kuptíková / Mistr zvuku a světla: Dušan Randák & Roman Žičař / Hrají: Helena Plicková, Magdalena Čechlovská, Petr Špička, Petr Čechlovský, Stanislav Kučera.

Hru Tracyho Lettse Zabiják Joe jsme nazkoušeli v roce 2005 a další rok jsme „Zabijáka“ hráli na přehlídce Jiráskův Hronov. Uvedli jsme ho přibližně dvacetkrát v různých divadlech, klubu, hospodě a také jako doprovodný program na konferenci lékařů – psychiatrů. Zabijáka hrajeme hrozně rádi - a není to jenom proto, že při tom můžeme mluvit děsně sprostě, hulit a pít pivo.

Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem? Každopádně silný příběh, který se odehrává v současnosti v americkém Dallasu. Postavy s podobným osudem však nemusí žít jen v Americe, můžete je potkat třeba i ve vašem sousedství. Je to realita naší doby?

Divadelní soubor Scéna z Kralup nad Vltavou je divadlo s dlouhou tradicí a chutí zkoušet nové věci. V Kralupech pořádá každý rok dva festivaly amatérského divadla – letní Za vodou a podzimní Tyjátjátra. Členové nazkouší jednu až dvě premiéry do roka (včetně autorských her) a hrají nejen v rodném městě, ale i široko daleko. Pro teplé měsíce mají kralupští ochotníci nachystáno několik plenérových představení, rádi hrají na neobvyklých místech: na nádraží, v parku, na náměstí, v hradním sklepení, v hospodě… Loni si přestavěli divadelní klubovnu na malý divadelní prostor, kam také zvou divadla odjinud. Letos v létě pojede Scéna hrát své hororové představení Naseto! Na festival Be off v estonském Rakvere.

Více na www.kralupy.cz/scena.

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2008 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Vstupenky za 90 Kč na www.cinoherniklub.cz a v pokladně Ve Smečkách 26, Praha 1.

Těšíme se na shledanou v ČK.

Zdroj: Radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Autor článku: Informace z divadel