20.03.2008 00:00

Činoherní klub uvádí: Ženitba (Spodina, Plzeň), Duch Llana Estacada (Havranprkno), Zabiják Joe (Scéna, Kralupy nad Vltavou)

Činoherní klub uvádí:

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2008 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Neděle 30. března v 19.30

SPOlek DIvadelních Nadšenců / Plzeň

N. V. Gogol: ŽENITBA

Komedie klasika ruské dramatické literatury. Kdo chce kam, pomozme mu tam!!! Ale co když tam vlastně nechce???!!! Stejně mu pomůžeme!

Překlad: Leoš Suchařípa / Režie a výtvarné řešení: Jakub Zindulka / Hrají: Veronika Gruberová, František Šimánek, Pavel Litvan, Olga Ženíšková, Ondřej Dočkal, Ivo Hýbl, Alena Křivancová nebo Anna Röschová, Miroslav Andrlík, Martin Švec, Tereza Zemanová.

SPOlek DIvadelních NAdšenců (zkráceně SPODINA), člen Plzeňské neprofesionální scény, o.s., se představuje v Činoherním klubu podruhé, tentokrát s Gogogolovou Ženitbou v režii vedoucího souboru Jakuba Zindulky, člena činohry Divadla J.K. Tyla v Plzni.

Neděle 6. dubna v 19.30

Divadelní spolek Havranprkno / Praha

Jan Tošovský: DUCH LLANA ESTACADA

Byla jednou jedna druhá světová válka.

Dramatizace, úprava: Jarda Hrouda / Režie: Peter Chmela / Scénografie: Jan Čumlivski

Hrají: Ondřej Kubišta, Jan Tošovský , Jan Čumlivski , Jakub Jirák, Štěpán Kubišta, Miroslav Hampl, Robert Hanus, Jan Křelina / Ostatní: hp (rip).

Achtung, das ist kein Karl May. Byla jednou jedna druhá světová válka, byly jednou jedny Sudety a v nich žil byl knihovník Václav Helmers. Po válce se kraj jaksi vyprázdnil – a Helmers zjistil, že půjčovat knihy může být po čertech nebezpečné povolání.

Divadelní spolek Havranprkno vznikl na podzim 1995 přerodem ze zbídačené redakce literární revue stejného jména. Zjistili jsme totiž, že divadlo je zábavnější než literatura.

Neděle 13. dubna v 19.30

DS Scéna / Kralupy nad Vltavou

Tracy Letts: ZABIJÁK JOE

Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem?

Režie: Michaela Kuptíková / Mistr zvuku a světla: Dušan Randák & Roman Žičař / Hrají: Helena Plicková, Magdalena Čechlovská, Petr Špička, Petr Čechlovský, Stanislav Kučera.

Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem? Každopádně silný příběh, který se odehrává v současnosti v americkém Dallasu. Postavy s podobným osudem však nemusí žít jen v Americe, můžete je potkat třeba i ve vašem sousedství. Je to realita naší doby?

Divadelní soubor Scéna z Kralup nad Vltavou je divadlo s dlouhou tradicí a chutí zkoušet nové věci. V Kralupech pořádá každý rok dva festivaly amatérského divadla – letní Za vodou a podzimní Tyjátjátra. Členové nazkouší jednu až dvě premiéry do roka (včetně autorských her) a hrají nejen v rodném městě, ale i široko daleko.

Vstupenky na www.cinoherniklub.cz.

Těšíme se na shledanou v ČK

Zdroj: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Autor článku: Informace z divadel