17.09.2021 09:21

Činoherní klub uvede na podzim tři premiéry, v jarní části sezóny přidá další tři

Činoherní klub v divadelně nabitém podzimu uvede tři premiéry, které nazkoušel během vynucené pandemické pauzy. Jedná se o tituly Equus, Ošklivec a Linda Vista.

Prvně jmenovanou inscenaci autora Petera Schaffera v režii Martina Čičváka divadlo kompletně nazkoušelo už během loňské kulturní odstávky, dva pokusy o premiéru ale muselo vzhledem k situaci vzdát, svou oficiální premiéru bude mít Equus 7. října. Ošklivce Mariuse von Mayenburga v režii Braňa Holička dokončila pražská scéna letos, premiéru má v plánu 21. září. Inscenace Linda Vista, která vznikla pod režijním vedením Ondřeje Sokola, je z pera Tracyho Lettse a světlo divadelního světa spatří 21. listopadu.

Kromě titulů, které byly původním dramaturgickým plánem loňské sezóny, se diváci mohou na jaře 2022 těšit na další tři premiéry. Nejprve na divadelní klasiku, Shakespearova Macbetha, v režii Ondřeje Sokola, v hlavní roli s Martinem Fingerem a premiérou v březnu. V dubnu na Williamsovu Kočku na rozpálené plechové střeše v režii Martina Čičváka. V červnu Činoherní klub představí komedii soudobého britského dramatika Matta Charmana Večer na psích dostizích v režii Davida Šiktance.

„Uplynulou mrtvou sezonu jsme nezaháleli a v těžkých podmínkách, kdy se neustále něco měnilo a rušilo a bortilo, jsme podle plánu alespoň zkoušeli. Teď stojíme na prahu nové sezony, kterou bych nazval 2 v 1. Jednak uvedeme inscenace z loňska, které jsme navzdory zavřeným divadlům připravovali. A samozřejmě začneme zkoušet zbrusu nové kusy. No, raději řeknu, že „chcemeuvést a „chcemezkoušet, neboť slibování je v této chvíli pořád ošemetná věc. Ale děláme všechno pro to, abychom divákům měli co nabídnout, když nám bude umožněno hrát a jim bude umožněno přijít do divadla, říká umělecký šéf Činoherního klubu Martin Finger.

https://cinoherniklub.cz/

Autor článku: Linda Skarlandtová, foto z inscenace Equus