08.10.2020 20:41

Činoherní studio v Ústí nad Labem bude zřejmě diváky bavit on-line

Činoherní studio v Ústí nad Labem bude zřejmě diváky bavit on-line. Divadelní festival Kult, kde se měla odehrát připravovaná premiéra Heda Gablerová, je kvůli dnes vydanému opatření proti šíření koronaviru ke kulturním akcím zrušen. Divadlo od jara vykazuje velké ztráty. Co bude příští rok, zatím nikdo nedokáže odhadnout, řekl dnes ČTK mluvčí studia Petr Kuneš.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na dnešní tiskové konferenci mimo jiné nařídil zavřít divadla, kina či zoologické zahrady, a to od pondělí minimálně na 14 dnů.

„Peněžně jsme to nepočítali, ale samozřejmě ztráty jsou," uvedl Kuneš. Na jaře bylo divadlo také kvůli restrikcím zavřené, později bylo kvůli nakaženým zaměstnancům v karanténě. Navíc podle Kuneše chodilo poslední dva měsíce zřejmě kvůli obavám z nákazy málo lidí.

Pro divadlo nové nařízení znamená úplné zastavení provozu. „Podle toho, jak se to zatím jeví, tak nebudou moct ani herci zkoušet," řekl Kuneš s tím, že fungovat bude asi jen administrativní část studia.

Herci budou podle mluvčího zřejmě vystupovat z domova, jako tomu bylo i na jaře, kdy natáčeli mini seriál Tady zatím dobrý. Ten podle Kuneše skončil otevřeně, herci by tak mohli volně navázat.

Kompenzace za jarní ztráty přichází divadlu postupně až nyní. Zda divadlu někde zaplatí podzimní ztráty mluvčí netuší a vyslovil i obavy nad fungováním divadla v dalším roce.

https://www.cinoherak.cz/

Autor článku: ČTK: trs, jw