10.09.2020 11:46

Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze do Liberce komedii Pan Kolpert

Stejně jako v minulých letech, i v nové sezóně pokračuje Naivní divadlo v pořádání Večerů v Naivním, během kterých se na libereckém jevišti představí řada zajímavých hostů. Prvním z nich je Činoherní studio Ústí nad Labem, které v úterý 15. září 2020 v 19:30 hodin uvede svou úspěšnou inscenaci Pan Kolpert.

Milovníci černého humoru si tentokrát přijdou na své. Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze do Liberce Pana Kolperta, morbidní komedii, kterou podle původní hry německého dramatika Davida Gieselmanna v roce 2019 zinscenoval tvůrčí tým ústeckého režiséra Davida Šiktance. Inscenace se následně v roce 2020 dočkala ocenění za nejlepší režii na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích.

„Račte dál. Místa je tu dost. Je tu jen ještě jedna mrtvola.“

Jak již samotný podtitul inscenace napovídá, půjde skutečně o nevšední zážitek. Manželé Molovi přijali pozvání na večeři do Morové ulice. Hostitelé ovšem neumějí vařit a uprostřed místnosti stojí zamčená truhla. „Co to bylo za fórek s tou mrtvolou?“ Naštěstí je možné si objednat pizzu a věnovat se společenským hrám. Alespoň na chvíli…

Po Činoherním studiu se v říjnu mohou liberečtí diváci těšit na Dejvické divadlo a komedii Dealer's Choice, v listopadu nás čeká dobrodružné loutkové představení beze slov Baba Jága v podání čtveřice loutkářů – Roberta Smolíka, Radky Mizerové, René Vitvara a Veroniky Svobodové.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová